Konferencja „Profesjonalne kompetencje w sporcie – Zintegrowany System Kwalifikacji”

6 grudnia Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Rada do spraw Kształcenia i Doskonalenia Kadr Kultury Fizycznej przy Ministrze Sportu i Turystyki zorganizowali konferencję, której tematem przewodnim były kompetencje trenerów i instruktorów sportu.

Do pierwszego wystąpienia merytorycznego zostali zaproszeni Maciej Tauber, lider projektu ZSK6, oraz Agnieszka Szymczak, wiceliderka projektu ZSK. Opowiedzieli o tym, jak stać się częścią Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Następnie, w trakcie trzech debat moderowanych przez przedstawicieli Rady ds. Kształcenia i Doskonalenia Kadr Kultury Fizycznej przy Ministerstwie Sportu i Rekreacji, uznani eksperci świata sportu omawiali, jak Zintegrowany System Kwalifikacji może się przyczynić do profesjonalizacji kompetencji trenerów i instruktorów w sporcie wyczynowym i powszechnym.

Ostatnim wystąpieniem merytorycznym była prezentacja Iwony Caputy z zespołu ZSK pod tytułem „Możliwości pozyskania wsparcia w finansowaniu walidacji kwalifikacji w ZSK”.

To był bardzo intensywny dzień poświęcony określeniu miejsca Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w procesie kształcenia i doskonalenia kadr kultury fizycznej, zwłaszcza trenerów różnych sportów. Już teraz ZSK jest dużym wsparciem w procesie porządkowania i standaryzowania poszczególnych kwalifikacji, w tym sportowych. Jest także gwarantem ich jakości. Cieszy nas, że możemy być częścią tego ważnego procesu. Profesjonalny sport potrzebuje profesjonalnych kwalifikacji. Odpowiedzią na tę potrzebę jest Zintegrowany System Kwalifikacji

podsumował Maciej Tauber, lider projektu ZSK6.

Więcej informacji na stronie ZSK.

#FunduszeUE

 

Kalendarz wydarzeń

Lipca   2024
Pon Wt Śr Cz Pt Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

NASZE BADANIA