Kongres Zawodów, Kwalifikacji i Umiejętności

Wydarzenie, organizowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, było poświęcone rozwojowi rynku pracy i zmianom na nim zachodzącym, oraz – co za tym idzie – zmianom w zapotrzebowaniu na rozmaite kwalifikacje i wyzwaniom, jakie w związku z tym powstają. Uczestnicy rozważali możliwe kierunki rozwoju edukacji, tak aby najlepiej odpowiadała ona na zapotrzebowanie na fachowców oraz to, w jaki sposób nowoczesne technologie mogą wesprzeć rozwój poszczególnych obszarów gospodarki.

Na program Kongresu złożyły się wystąpienia i prezentacje, dyskusje panelowe i warsztaty. Część z nich poprowadzili przedstawiciele IBE.

  • „Zintegrowany System Kwalifikacji jako wspieranie polityki uczenia się przez całe życie” – Lech Boguta, naczelnik Wydziału Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w Ministerstwie Edukacji i Nauki oraz Maciej Tauber, lider projektu ZSK6
  • „Kwalifiakcje i kompetencje – czy narzędzia cyfrowe mogą ułatwić ich rozpoznanie” – Aleksandra Leyk (ekspertka w tematyce walidacji i trenerka w tym obszarze), Roksana Pierwieniecka (główna ekspertka ds. walidacji) i Irmina Sokulska (ekspert merytoryczny ds. walidacji i uczenia się przez całe życie)
  • „Dobre praktyki wdrażania kwalifikacji z edukacji pozaformalnej” – Maciej Tauber wraz ze swoimi gośćmi: Piotrem Kunyszem (AWF Wrocław) oraz Radosławem Szafranowiczem-Małozięciem (Kadry Turystyki)
  • „Jak tworzyć nowe kwalifikacje sektorowe” – dr Natalia Kopeć-Panek (główna ekspertka ds. współpracy z instytucjami certyfikującymi) i Boris Poleganow (ekspert główny ds. rozwoju oferty kwalifikacji spoza edukacji formalnej)
  • „Jak narzędzia oparte na AI mogą wspierać planowanie rozwoju umiejętności?” – dr Emilia Danowska-Florczyk (wicelider projektu ZRK3), dr Bartłomiej Iwańczak, ekspert informatyk –starszy specjalista (backend), Monika Parys (ekspert kluczowy Zadania 2 w projekcie ZRK3), Robert Ziółkowski (ekspert ZRK).

 Zapraszamy do zapoznania się z fotogalerią oraz prezentacjami wystąpień, które są dostępne na stronie ZSK.

#FunduszeUE

Kalendarz wydarzeń

Lipca   2024
Pon Wt Śr Cz Pt Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

NASZE BADANIA