IBE organizatorem seminarium naukowego o sztucznej inteligencji w edukacji

Instytut Badań Edukacyjnych oraz eksperci Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji zapraszają na drugie seminarium naukowe "Edukacja, język i technologia - Zintegrowany Rejestr Kwalifikacji w perspektywie interdyscyplinarnej". Spotkanie odbędzie się online 27 czerwca w godz. 10:00 - 15:00.

W ostatnich latach obserwujemy dynamiczny rozwój technologii sztucznej inteligencji w zakresie przetwarzania języka naturalnego. Ostatnie miesiące przyniosły przełom, którego najgłośniejszym przykładem jest ChatGPT korzystający z potencjału dużych modeli językowych oraz konwersacyjnego interfejsu użytkownika. Ważny obszar prac z zakresu wykorzystania AI stanowią badania i działania prowadzone w ramach nurtu labour market intelligence, których celem jest zoptymalizowanie oferty edukacyjnej, aby w jak największym stopniu pokrywała ona zapotrzebowanie ze strony rynku pracy. 

Wspomniane już dwa obszary są ważnym  przedmiotem prac prowadzonych przez Instytut Badań Edukacyjnych i wyznaczają zakres organizowanego seminarium:

  • w pierwszej części poruszona zostanie problematyka analiz rynku pracy z wykorzystaniem metod i technik przetwarzania tekstów oraz wnioskowania na ich podstawie z wykorzystaniem technik przetwarzania języka naturalnego:
  • w drugie części przedstawione zostaną wybrane rezultaty dotyczące wykorzystania czatbotów oraz dużych modeli językowych w kontekście kwalifikacji: doradztwo, tłumaczenia oraz analiza danych.

Zapraszamy do zapoznania się z programem spotkania. Udział w seminarium jest bezpłatny.

W razie pytań prosimy o kontakt z Ludwiką Krasnodębską (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), tel. +48 22 24 17 100.

Seminarium organizowane jest w ramach projektu "Prowadzenie i rozwój Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji (etap 2)", realizowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych w Warszawie na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki, współfinansowanego ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego “Wiedza, Edukacja, Rozwój”.

Sztuczna inteligencja w edukacji. Pobierz publikację 

publ AI

 

 

Kalendarz wydarzeń

Lipca   2024
Pon Wt Śr Cz Pt Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

NASZE BADANIA