EFC baner nagroda ico

IV edycja konkursu o Nagrodę im. prof. Romana Czerneckiego

Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego przyznawana jest w trzech kategoriach - publicystycznej, naukowej i specjalistycznej. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca br. Więcej
digita workshop

Path2Integrity: przetwarzanie danych osobowych w badaniach naukowych

Zaprasza studentów wszystkich kierunków na interaktywny warsztat online poświęcony rzetelności badawczej, organizowany w ramach projektu Path2Integrity. Uczestnicy spotkania otrzymają międzynarodowy certyfikat uczestnictwa podpisany przez przedstawicieli Komisji Europejskiej.  Więcej
Mask Group 332x

IBE uczestnikiem międzynarodowego projektu TRANSVAL-EU

Instytut Badań Edukacyjnych dołączył do międzynarodowego projektu TRANSVAL-EU. We współpracy z instytucjami z całej Europy zaprojektuje rozwiązania dotyczące kwalifikacji transwersalnych (przekrojowych). Więcej
innoform ico

IBE partnerem konferencji INNOFORM

Już 20 kwietnia br. rozpoczyna się największa w Polsce konferencja dedykowana branży narzędziowo-przetwórczej. Podczas trzech dni wypełnionych spotkaniami i dyskusjami nie zabraknie także tematów związanych ze Zintegrowanym Systemem Kwalifikacji. Więcej
grafika 100 1001

Konkursy na stanowiska nauczycieli w Szkole Europejskiej w Brukseli i w Luksemburgu

Minister Edukacji i Nauki ogłosił konkursy na kandydatów na stanowiska w Szkołach Europejskich. Więcej
fot kk 2

Halo, tu Ziemia! Rozmowa z Katarzyną Kalinowską-Sinkowską o nauce, fake newsach i pożytkach z wątpliwości

Obserwujemy wysyp fake newsów i teorii, które doskonale udają dyskurs naukowy, opakowane są w pseudonaukowy język i podają spreparowane lub anegdotyczne dowody, które imitują dowody naukowe – mówi dr Katarzyna Kalinowska-Sinkowska, ekspertka Instytutu Badań Edukacyjnych. Więcej

IBE angażuje się w rozwój kompetencji w sektorze teleinformatyki i cyberbezpieczeństwa

Z upoważnienia Jadwigi Emilewicz, Minister Rozwoju, utworzona została nowa Sektorowa Rada ds. Kompetencji - Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo. Jednym z członków Rady został Aleksander Wasiak-Radoszewski, ekspert ds. ZSK z Instytut Badań Edukacyjnych.

Rada została utworzona w ramach projektu Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, którego celem jest kompleksowa identyfikacja i prognozowanie potrzeb kwalifikacyjno-zawodowych sektora telekomunikacji i cyberbezpieczeństwa w Polsce.

W ramach projektu przygotowany zostanie pakiet inicjatyw badawczych, analitycznych, rekomendacyjnych i informacyjnych mających na celu harmonizację bieżących oraz przyszłych potrzeb kompetencyjnych, podaży systemowych oraz pozasystemowych usług i procesów edukacyjnych.

Nowa Sektorowa Rada ds. Kompetencji tworzy platformę współpracy dla środowisk sektora i możliwości opracowywania standardów certyfikacji w zakresie teleinformatyki i cyberbezpieczeństwa. Trzymamy kciuki, by praca Rady przełożyła się na kwalifikacje rynkowe, oparte na badaniach i realnych potrzebach sektora i gospodarki. Wsparcie tych inicjatyw "od środka" będzie zapewniał Instytut Badań Edukacyjnych – mówi Wojciech Stęchły, ekspert ds. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w IBE.

W ramach Rady działać będą przedstawiciele przedsiębiorstw z rynku teleinformatycznego i cyberbezpieczeństwa oraz reprezentanci środowisk edukacyjnych, zarówno formalnego systemu edukacyjnego, jak również podmiotów realizujących usługi szkoleniowe w tej branży. W gronie tym znalazł się także przedstawiciel IBE.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Rady.

Ministerstwo Edukacji NarodowejMIiRmnisw logotyp