Adam Zieliński Zastępcą Dyrektora IBE ds. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji

3 lutego br. na stanowisko Zastępcy Dyrektora IBE ds. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji został powołany Adam Zieliński. Zadaniem nowego dyrektora będzie dalszy rozwój Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz IBE jako jednostki promującej ideę uczenia się przez całe życie.

AdamZielinski photo2Adam Zieliński jest politologiem, absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował w Fundacji im. Stefana Batorego, Ministerstwie Nauki i Informatyzacji, a w latach 2004-2019 związany był z Fundacją na rzecz Nauki Polskiej (FNP). W tej ostatniej rozpoczynał pracę jako koordynator programów grantowych, następnie kierował współpracą międzynarodową, a od 2011 do 2019 r. był zastępcą dyrektora ds. działalności programowej, odpowiedzialnym m.in. za działalność szkoleniową FNP (projekt SKILLS) oraz promocję i współpracę zewnętrzną.

Przez dwie kadencje był członkiem Zarządu Forum Darczyńców w Polsce, reprezentował także FNP w Grupie Sterującej ds. Badań Naukowych przy Europejskim Centrum Fundacji oraz w Radzie Fundacji Koalicji na rzecz Polskich Innowacji (KPI).