Coraz bliżej uruchomienia pierwszego biocentrum edukacji

Jakie cele powinny realizować Centra Edukacji Biologicznej? Jak i dla kogo działać? Jakie podmioty angażować? Na te i inne pytania odpowiadamy właśnie teraz, tworząc wytyczne i mapy drogowe dla biocentrów w ramach projektu BIObec.

Dzięki BIObec opracowanych zostało sześć pilotażowych schematów funkcjonowania centrów edukacyjnych zlokalizowanych w różnych regionach Europy, w tym w Polsce. Na opracowywane schematy składają się analizy ekonomiczne i finansowe działania centrów, plany zarządzania, jak również plany dotyczące programów nauczania. 

Celem pilotażowych Centrów Edukacji Biologicznej (Bio-based Education Centres, BBECs) będzie odpowiadanie na potrzeby biogospodarki na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym. Mają one wspomóc  budowanie mostów  i wypełnianie luk między instytucjami akademickimi, studentami, podmiotami innowacyjnymi i politycznymi decydentami. Docelowo będą zapewniać wysokokwalifikowane kadry pracowników przygotowanych do pracy w sektorze biogospodarki

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazują nam swoje sugestie oraz propozycje, co do przyszłego kształtu BBECs oraz zachęcany do włączenia się w te prace: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Więcej aktualności w najnowszym newsletterze BIObec.