flaga RPTekst łatwy do czytania

PIRLS 2026. Dowiedz się, jak wygląda Międzynarodowe Badanie Postępów Biegłości w Czytaniu

PIRLS 2026. Dowiedz się, jak wygląda Międzynarodowe Badanie Postępów Biegłości w Czytaniu

Badanie PIRLS to jedno z największych badań edukacyjnych dotyczących oceny umiejętności rozumienia czytanego tekstu uczniów w czwartym roku edukacji szkolnej. Zapraszamy do zapoznania się z procesem przygotowania i realizacji badania.

Ponad 700 nowych Doradców ds. Dostępności Uczenia się

Ponad 700 nowych Doradców ds. Dostępności Uczenia się

IBE PIB z dumą ogłasza sukces ogólnopolskiego programu "Przedszkole dostępne dla wszystkich". Od września 2024 do czerwca 2025 aż 729 nauczycieli‑specjalistów z całej Polski wzięło udział w intensywnym cyklu szkoleń.
Politechnika Opolska z mikropoświadczeniami w aplikacji Odznaka+

Politechnika Opolska z mikropoświadczeniami w aplikacji Odznaka+

Politechnika Opolska jako pierwsza w Polsce wdrożyła mikropoświadczenia w aplikacji Odznaka+. To ważny krok w budowie nowoczesnego systemu edukacji, który wspiera rozwój kompetencji na rynku pracy.
Konkurs Ministerstwa Klimatu i Środowiska

Konkurs Ministerstwa Klimatu i Środowiska "Klimatyczny Człowiek Roku"

Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłosiło piątą edycję konkursu, w którym po raz kolejny chcą nagrodzić osoby, które w sposób nieszablonowy i innowacyjny działają na rzecz klimatu i środowiska oraz mają osiągnięcia w tym zakresie. Termin...

V Forum Wymiany Doświadczeń Interesariuszy Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji "Doradztwo zawodowe i edukacyjne wobec wyzwań edukacji i rynku pracy - II edycja"

V Forum Wymiany Doświadczeń Interesariuszy Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji

Instytut Badań Edukacyjnych serdecznie zaprasza do udziału w kolejnej edycji konferencji pt. „Doradztwo zawodowe i edukacyjne wobec wyzwań edukacji i rynku pracy,” która odbędzie się 28 listopada 2024 roku w Centrum Konferencyjnym "Ogrodowa 58" w Warszawie. Rozpoczniemy o godzinie 09:00.

Podczas konferencji zaprosimy Państwa do udziału w dyskusji na temat:

  • różnych form uczenia się doradców zawodowych,
  • najnowszych trendów w kształceniu i rozwoju zawodowym doradców,
  • umiejętności doradców zawodowych, które pozwalają skutecznie wspierać rozwój innych.

Dodatkowo przeanalizujemy:

  • najlepsze narzędzia oferowane przez Zintegrowany System Kwalifikacji (ZSK) wspierające pracę doradców,
  • doświadczenia praktyków związanych z doradztwem zawodowym w szkołach i poza nimi, którzy wykorzystują narzędzia ZSK.

Do udziału w konferencji szczególnie zapraszamy:

  • nauczycieli i dyrektorów szkół podstawowych i ponadpodstawowych,
  • doradców zawodowych,
  • wykładowców i studentów kierunków nauczycielskich,
  • osoby związane z przygotowaniem zawodowym lub wsparciem doradców.

W pierwszej części konferencji eksperci, w tym dr Anna Pluskota z Instytutu Badań Edukacyjnych, dr hab. Anna Paszkowska-Rogacz, prof. UŁ, Aleksandra Mięczakowska z Ośrodka Rozwoju Edukacji, Magdalena Kamieniecka z Fundacji ZwrotNa oraz Jerzy Bielecki z IBE, omówią kształcenie i rozwój zawodowy doradców. Przedstawią potrzeby i możliwości w zakresie rozwoju kompetencji doradców oraz czynniki wpływające na jak najlepsze przygotowanie do tej roli zawodowej.

Druga część konferencji poświęcona będzie narzędziom opracowanym przez Instytut Badań Edukacyjnych: Metodzie Bilansu Kompetencji, Mojemu Portfolio, Kompasowi Szkolnictwa Branżowego oraz chatbotowi Zeterce. Zobaczymy, jak te narzędzia mogą być wykorzystane przez doradców i nauczycieli w pracy z młodzieżą.

W trzeciej części zaprosimy do rozmowy praktyków, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami w pracy doradczej. Zachęcamy do aktywnego udziału i wymiany doświadczeń w ramach Forum Wymiany Doświadczeń – każdy głos jest dla nas ważny!

Udział w konferencji jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Konferencja jest częścią cyklu Forum Wymiany Doświadczeń Interesariuszy Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w ramach projektu „Wspieranie dalszego rozwoju Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w Polsce – ZSK6” (FERS.01.08-IP.05-0001/23), realizowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych ze środków Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego.

Informacje dotyczące wydarzenia

Rozpoczęcie 28.11.2024 | 09:00
Zakończenie 28.11.2024 | 16:10
Lokalizacja Warszawa
Projekt ZSK6, Forum
Załącznik V FWD Program 1.pdf