O rozumowaniu naukowym

6-7 kwietnia 2017 r. na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu – Ponadregionalne Rolnicze Centrum Kongresowe w Pawłowicach odbędzie się II Ogólnopolska Konferencja „Edukacja oparta na dowodach”. Podczas konferencji dr Barbara Ostrowska oraz dr Marcin Chrzanowski z IBE opowiedzą o przedmiotach przyrodniczych jako kluczu do naukowego myślenia.

Celem konferencji jest poszukiwanie odpowiedzi na pytania:

• Jak badania naukowe można wykorzystać w edukacji?
  • Jakie korzyści dla ucznia i nauczyciela może mieć kształtowanie naukowego myślenia?
  • Jak zachować naukowy sceptycyzm w edukacji i wychowaniu?

W spotkaniu weźmie udział kadra zarządzająca szkołami, nauczyciele, wychowawcy szkół i placówek, nauczyciele akademiccy i pracownicy naukowi, psychologowie, pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych, pracownicy Ośrodków Doskonalenia Nauczycieli oraz doradcy zawodowi.

Eksperci IBE będą mówili w oparciu o badania „Laboratorium myślenia” oraz PISA 2015.