Instytut Badań Edukacyjnych rozpoczął realizację projektu dotyczącego edukacji policealnej w Macedonii

19 września 2016 w siedzibie Delegacji Unii Europejskiej w Skopie odbyła się inauguracja projektu dotyczącego edukacji policealnej, którego liderem jest Instytut Badań Edukacyjnych oraz Macedońskie Ministerstwo Edukacji i Nauki.


W uroczystym rozpoczęciu projektu „Wsparcie modernizacji systemu edukacji policealnej” realizowanego w ramach programu Twinning Light uczestniczyli m.in. przedstawiciel Delegacji Unii Europejskiej w Skopje Nicola Bertolini, amabasador Polski - Jego Ekscelencja Jacek Multanowski, minister edukacji i nauki Macedonii Pishtar Lutfiu oraz liderzy projektu: dr Agnieszka Chłoń-Domińczak (Instytut Badań Edukacyjnych) i Dana Biskoska (Ministerstwo Edukacji i Nauki Macedonii).

Podczas spotkania dr Agnieszka Chłoń-Domińczak omówiła cele projektu, a także udział osób z wykształceniem zawodowym na macedońskim rynku pracy oraz wyzwania, jakie stoją przed pracodawcami w znalezieniu pracowników z odpowiednimi kompetencjami. Agata Poczmańska (ekspert projektu, IBE) zaprezentowała plan realizacji projektu oraz zespół ekspertów z IBE, z którymi współpracować będą także eksperci z Czech, Chorwacji, Luksemburga i Czech.

Projekt będzie trwał 6 miesięcy, a jest realizacja zakończy się w lutym 2017 r. Głównym celem projektu jest wsparcie Macedonii w modernizacji edukacji na poziomie post-secondary, m.in. w zakresie prawodawstwa, ram instytucjonalnych, współpracy między sektorem edukacji a rynkiem pracy, a także promocji i informacji.

Więcej o projekcie tutaj.

 
Zdjęcia zostały wykonane w EU Info Centre (www.euic.mk).

Kalendarz wydarzeń

Lipca   2024
Pon Wt Śr Cz Pt Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

NASZE BADANIA