Weź udział w akcji społecznej

Fundacja „Zaczyn” i program TVN "UWAGA" rozpoczęli akcję społeczną pt. "Zauważeni". Jej celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na polskich seniorów, którzy bardzo często czują się bezwartościowi, niepotrzebni i zapomniani. Inicjatorzy działania chcą budować międzypokoleniowy szacunek i zaufanie. Wspólnie odczarować starość. Instytut Badań Edukacyjnych objął patronat nad akcją.

 

Film zapraszający do przyłączenia się do akcji możecie Państwo obejrzeć tutaj http://bit.ly/25Keus2)

Częścią akcji "Zauważeni" jest organizowany przez nas międzyszkolny konkurs dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.  Ideą konkursu jest  zapoznanie się z sytuacją osób starszych w naszym kraju. Odnalezienie odpowiedzi na pytania: co pozostaje, kiedy praca zawodowa przestaje być główną częścią życia? Czy ze względu na wiek i doświadczenie doceniamy czy wykluczamy starsze osoby? Czy w medialnym szumie, kulcie młodości i wśród lęków przed niedoskonałością zauważamy, że starość jest ważną częścią życia? Może wcale nie najgorszą i bezsensowną? Czy potrafimy pochylić się nad człowiekiem starszym z taką samą czułością jak nad bezradnym dzieckiem?

Organizatorom konkursu zależy na tym, by uczniowie odkryli podobieństwa towarzyszące młodości i dojrzałości, by zrozumieli, że pomimo podeszłego wieku w każdej z tych osób wciąż jest „ten chłopak, ta dziewczyna" sprzed lat, którzy przeżywali podobne troski i radości jak dzisiejsza młodzież.

Redakcja zapowiada ciekawe propozycje lekcji wychowawczych, przygotowane przy udziale fundacji „ZACZYN" działającej na rzecz aktywizacji seniorów.

W sierpniu wszyscy ci, którzy teraz wyraża chęć udziału w konkursie, otrzymają szczegółowe informacje i instrukcje. Zgłosić udział można pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

               

Organizator: Redakcja TVN "UWAGA",

Współorganizator konkursu: Fundacja „ZACZYN”,

Partner konkursu: IMe

Patroni konkursu: Instytut Badań Edukacyjnych


Kalendarz wydarzeń

Lipca   2024
Pon Wt Śr Cz Pt Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

NASZE BADANIA