Higiena cyfrowa i cyberbezpieczeństwo – nowy poradnik MEiN

Choć internet to wspaniałe narzędzie do nauki i zabawy, korzystając z niego trzeba pamiętać, że należy zachować ostrożność. Dlatego Ministerstwo Edukacji i Nauki opracowało poradnik, którego stosowanie uchroni uczniów przed zagrożeniami czyhającymi w sieci.

 W świecie, w którym internet staje się nieodłączną częścią codzienności, edukacja cyfrowa stanowi obszar wymagający szczególnej uwagi. Przestrzeń internetowa jest pełna nieograniczonych możliwości, ale również i potencjalnych zagrożeń. Rozwój technologiczny niesie ze sobą wyzwania, których powinniśmy być świadomi. Odpowiednie przygotowanie do nich jest kluczowe dla naszego bezpieczeństwa w sieci.

Ministerstwo Edukacji i Nauki, w trosce o uczniów, stworzyło poradnik Higiena cyfrowa i cyberbezpieczeństwo, który zawiera wskazówki, jak bezpiecznie korzystać z internetu. Dzięki uwzględnieniu różnych zagrożeń udało się spisać zestaw wytycznych również dla nauczycieli i rodziców.

  • Dla uczniów

Podkreślamy kluczowe dla bezpieczeństwa kwestie i zachęcamy do ostrożności w nawiązywaniu kontaktów. Przypominamy, że w sieci zostaje ślad wszelkiej naszej aktywności.

  • Dla nauczycieli

Zwracamy uwagę na konieczność nauczania, jak bezpiecznie korzystać z internetu i jak reagować na patologiczne zachowania w sieci.

  • Dla rodziców

Przypominamy, jak ważne jest monitorowanie cyfrowych aktywności dzieci i budowanie zdrowych relacji online.

Chcemy podążać za rozwojem technologii cyfrowych i uczyć odpowiedzialnego korzystania z nich. Publikacja poradnika ma zwrócić uwagę na świadome zachowanie bezpieczeństwa w sieci.

Pobierz poradnik (plik PDF)

Kalendarz wydarzeń

Lipca   2024
Pon Wt Śr Cz Pt Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

NASZE BADANIA