200 kwalifikacji rynkowych w ZSK!

Zintegrowany System Kwalifikacji, którego wdrażaniem zajmuje się Instytut Badań Edukacyjnych, nadal prężnie się rozwija. Do systemu wpisana została właśnie 200 kwalifikacja rynkowa.

Kwalifikacja rynkowa, która jako dwusetna została włączona do ZSK, to "Montowanie mebli i zabudów na wymiar". Obwieszczenie w tej sprawie podpisał Minister Rozwoju i Technologii. Chwilę wcześniej do systemu trafiły kwalifikacje baristy, nauczanie druku 3D oraz programowania komputerów kwantowych. 

200 kwalifikacji rynkowych włączonych do systemu to niezwykły sukces Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Chciałbym podziękować wszystkim ekspertom, instytucjom oraz ministerstwom zaangażowanym w ten skomplikowany proces. To kolejny ważny krok w rozwoju ZSK. Musimy przy tym pamiętać że kwalifikacje rynkowe projektowane są przez środowiska branżowe na bazie ich wiedzy i doświadczeń. Dzięki temu system tworzony jest przez branżę dla branży - zaznaczył Ireneusz Baranowski, Zastępca Dyrektora Instytutu Badań Edukacyjnych ds. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Warto zaznaczyć, że kwalifikacje rynkowe, które trafiają do systemu, są wręcz kluczowe dla poszczególnych branż. Przygotowywane przez ekspertów z danych dziedzin prowadzą do rozwoju poszczególnych gałęzi biznesu, przemysłu lub sektora. Rozpiętość tematyczna również robi wrażenie. Do ZSK dołączyły tak różne od siebie kwalifikacje jak: Barber (Wykonywanie usług barberskich), Trener Snowboardu, czy też Employer Branding

Więcej informacji na stronie Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

 

Kalendarz wydarzeń

Lipca   2024
Pon Wt Śr Cz Pt Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

NASZE BADANIA