Nieprawdziwe informacje „Rzeczpospolitej” na temat badania IBE

Instytut Badań Edukacyjnych wezwał wydawcę i redaktora naczelnego dziennika „Rzeczpospolita” do sprostowania nieprawdziwych informacji uderzających w dobre imię Instytutu, jako prowadzącego badanie i rozliczającego się z otrzymywanych środków na projekt systemowy.


W artykule autorstwa Artura Grabka „Pracowity jak nauczyciel”, opublikowanym w „Rzeczpospolitej” 12 września 2012 r., pojawiło się nieprawdziwe stwierdzenie, iż prowadzone przez IBE prace związane z badaniem czasu pracy nauczycieli utknęły ze względu na czyjś urlop macierzyński. Badanie trwa. Nadzoruje je pracownik Instytutu Badań Edukacyjnych. Firma SMG KRC raportuje dwa razy w tygodniu.
W tym samym materiale autor posłużył się nieprawdziwym cytatem. Rzecznik IBE Natalia Skipietrow nie wypowiedziała zdania sugerującego zaniedbania Instytutu: „Wyniki tych badań poznamy najwcześniej w marcu przyszłego roku, choć pierwsze ankiety odnośnie do czasu pracy pedagodzy wypełnili już w listopadzie 2011 r.”. Wyniki tego badania będą w marcu 2013 r., ponieważ badanie obejmuje rok pracy nauczycieli i wypełnianie ankiet trwa od listopada 2011 r. do listopada 2012 r.

Zobacz pełną treść sprostowania wysłanego do „Rzeczpospolitej”

NASZE BADANIA