Edukacja na fali zmian

Jakie umiejętności, postawy i wiedzę powinien rozwijać system edukacji, aby reagować na wyzwania przyszłości? Na te pytania odpowiedzą uczestnicy warsztatów foresightowych „Edukacja na fali zmian”, które odbędą się 17 maja w Instytucie Badań Edukacyjnych.


Głównym gościem warsztatów będzie dr Loes Damhof z Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Groningen, dyrektor Futures Lab powołanego we współpracy z UNESCO i laureatka nagrody Nauczyciela Akademickiego Roku 2016 przyznanej przez Ministerstwo Edukacji Królestwa Niderlandów. Jej zespół specjalizuje się w projektach badawczych i edukacyjnych poświęconych kompetencjom w zakresie przyszłości tzw. Futures Literacy. Jest to pojęcie pokrewne do tzw. 21st Century Skills, promowane przez UNESCO w kontekście adaptacji do zachodzących zmian i prób odpowiedzialnego planowania - zarówno na poziomie indywidualnym, jak i wspólnotowym.

Warsztaty prowadzone będą w oparciu o ramy metodologiczne UNESCO Futures Laboratory i przygotowane przez ekspertów holenderskiego Hanzehogeschool Groningen Futures Lab oraz Polskiego Towarzystwa Studiów nad Przyszłością.

 

Program

  • Powitanie: dr Piotr Stankiewicz, dyrektor IBE
  • Wprowadzenie: dr Loes Damhof, Hanzehogeschool Groningen Futures Lab
  • Warsztaty facylitowane przez polskich i holenderskich ekspertów
  • Podsumowanie: Kacper Nosarzewski, Polskie Towarzystwo Studiów nad Przyszłością

Kalendarz wydarzeń

Czerwca   2024
Pon Wt Śr Cz Pt Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

NASZE BADANIA