Projekt KRK w Macedonii oficjalnie rozpoczęty

Polskie doświadczenia w rozwoju KRK mogą okazać się bardzo cenne dla Macedonii - mówił ambasador RP Jacek Multanowski w czwartek 11 lutego br. w Skopje na inauguracji międzynarodowego projektu, którego liderem został Instytut Badań Edukacyjnych.

 

W uroczystym rozpoczęciu projektu "Kontynuacja prac nad doskonaleniem systemu rozwoju i wdrażania Krajowej Ramy Kwalifikacji w Macedonii" uczestniczyli m.in. przedstawiciel Komisji Europejskiej w Skopje Aivo Orav, amabadorowie: Polski - Jego Ekscelencja Jacek Multanowski, Wielkiej Brytanii - Jego Ekscelencja Charles Garrett, Chorwacji -  Jej Ekscelencja Danijela Barišić, a także minister edukacji i nauki Macedonii Abdilaqim Ademi oraz przedstawiciele Instytutu Badań Edukacyjnych: dr Agnieszka Chłoń-Domińczak (lider projektu) i Horacy Dębowski (ekspert).

Projekt będzie realizowany w okresie od 18 stycznia 2016 r. do 17 lipca 2017 r. w ramach konsorcjum, którego członkami są: Instytut Badań Edukacyjnych (lider), Ministerstwo Nauki, Edukacji i Sportu z Chorwacji oraz Scottish Credit and Qualifications Framework Partnership z Wielkiej Brytanii. Głównym celem projektu jest wsparcie Macedonii we wdrażaniu ram kwalifikacji, m.in. w zakresie prawodawstwa, administracji i rozwoju kwalifikacji w kluczowych sektorach gospodarki. 

Więcej o projekcie: tutaj