Zaproszenie na konferencję - wyniki badania ICILS

Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza na konferencję dotyczącą wyników Międzynarodowego Badania Kompetencji Komputerowych i Informacyjnych uczniów II klas gimnazjów, która odbędzie się 20 listopada 2014 r. (czwartek)

•    Jak polscy gimnazjaliści są przygotowani do życia w „erze informacji”?
•    Jak wypadają na tle uczniów z innych krajów?
•    Co zrobić, by umiejętności komputerowe i informacyjne uczniów były jak najwyższe?

Odpowiedzi na te pytania będzie można poznać podczas konferencji poświęconej wynikom Międzynarodowego Badania
Kompetencji Komputerowych i Informacyjnych (ICILS), na którą serdecznie zapraszamy!

MIEJSCE: Warszawa, Instytut Badań Edukacyjnych, ul. Górczewska 8, sala B19, I piętro
TERMIN: 20 listopada 2014 (czwartek), godz. 9:50
UWAGA: Podczas konferencji zaplanowano briefing prasowy, godz. 11:10 – 11:50.

Międzynarodowe Badanie Kompetencji Komputerowych i Informacyjnych  (International Computer and Information Literacy Study - ICILS) sprawdzało gotowość uczniów do życia w „cyfrowej rzeczywistości”, czyli tego, czy i jak dobrze są w stanie wyszukać, ocenić, przekształcić i podzielić się informacjami przy użyciu komputera.
W badaniu przeprowadzonym w 2013 r. w Polsce udział brali uczniowie II klas gimnazjów.

Zobacz szczegółowy program konferencji