Przedstawiciel IBE o grach w życiu uczniów na konferencji naukowej w Bydgoszczy

Kamil Sijko z IBE wygłosi jeden z wykładów inauguracyjnych konferencję "Media - Codzienność - Edukacja", która odbędzie się 30 września w Bydgoszczy.

Konferencja naukowa organizowana przez Uniwersyt Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy dotyczyć będzie roli mediów i nowoczesnych technologii w edukacji.
Reprezentant IBE wygłosi wykład dotyczący pt. "Gry komputerowe i uczniowie: wyniki badań jakościowych i ilościowych dotyczących psychospołecznych korelatów grania". Przedstawi też prelekcję zatytułowaną "Dzieci w świecie mediów".

W swoich badaniach, których wstępne wyniki zostały zaprezentowane w czerwcu, Sijko analizował, jak dzieci kończące szkołę podstawową spędzają wolny czas. Zbadał przy tym, jak gry wpływają na życie dzisiejszych 12- i 13-latków. Badanie przeprowadzono na grupie ok. 140 osób, dobranej tak, by reprezentowały skrajnie zróżnicowane środowiska.

Konferencja na UKW w Bydgoszczy rozpoczyna się o godz. 9:00

Więcej o wynikach badania Kamila Sijki