Wirtualne Laboratoria Przyszłości. Badanie stanu infrastruktury informatycznej w szkołach ponadpodstawowych

Przed nami kolejny etap unowocześniania polskiej szkoły – Wirtualne Laboratoria Przyszłości. To inicjatywa, która zapewni szkołom m.in. dostęp do najnowocześniejszego, profesjonalnego oprogramowania oraz dużych mocy obliczeniowych. Aby projekt jak najlepiej odpowiadał potrzebom uczniów i nauczycieli, zachęcamy dyrektorów do wypełnienia ankiety dotyczącej stanu infrastruktury informatycznej.

Ankietę dotycząca stanu infrastruktury informatycznej w szkołach ponadpodstawowych przygotowali eksperci Instytut Badań Edukacyjnych. Znalazły się w niej m.in. pytania o rodzaj dostępu do internetu, przepustowość łącza internetowego czy liczbę komputerów. W badaniu pojawiają się ponadto kwestie związane z zainstalowanymi systemami operacyjnymi i programami naukowo-technicznymi. Eksperci pytają także o doświadczenia pracowników szkoły z pracą w chmurze obliczeniowej.

Dzięki pozyskanym informacjom zaplanujemy działania, które pozwolą wprowadzić do szkół naukę obsługi oprogramowania naukowo-technicznego oraz udostępniać placówkom komputery o dużej mocy obliczeniowej w chmurze, umożliwiające wydajną i komfortową naukę. 

Ankieta jest związana z wdrażaniem projektu Wirtualne Laboratoria Przyszłości i potrwa do 25 sierpnia 2023 roku. Aby sprawnie i szybko ją wypełnić, warto wcześniej przygotować potrzebne informacje. Można je znaleźć we wstępie do ankiety.  Ankieta dostępna jest tutaj.

Więcej informacji na temat Wirtualnych Laboratoriów Przyszłości można uzyskać mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub telefonicznie (+48 22 120 24 30).   

NASZE BADANIA