Nawigator Edukacji pojawi się na portalu edukacja.gov.pl

Portal edukacja.gov.pl oficjalnie otwarty, a już we wrześniu pojawi się na nim nowe narzędzie - Nawigator Edukacji, czyli zaawansowana wyszukiwarka studiów. Dlatego zachęcamy środowisko akademickie do rozwijania bazy i przekazywania informacji o ofercie kształcenia.

Edukacja.gov.pl to nowy serwis przygotowany we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Instytutu Badań Edukacyjnych. 

Czym jest Nawigator Edukacji na portalu edukacja.gov.pl?

To narzędzie, z którego mogą korzystać przede wszystkim uczniowie szkół ponadpodstawowych, aby podjąć świadomą decyzję dotyczącą kolejnego etapu kształcenia. Zaawansowana wyszukiwarka pomoże im w wyborze przedmiotów zdawanych na egzaminie maturalnym w maju 2024 r., które będą brane pod uwagę podczas rekrutacji na poszczególne kierunki studiów. 

Współpraca ze środowiskiem akademickim 

Do uruchomienia Nawigatora Edukacji konieczna jest współpraca z całym środowiskiem akademickim. Dlatego też zachęcamy wszystkie uczelnie prowadzące studia I stopnia i jednolite studia magisterskie do wypełnienia ankiety w systemie POL-on. Jej celem jest zebranie wiarygodnych informacji dotyczących rekrutacji na poszczególne kierunki studiów na rok akademicki 2024/2025.

Zachęcamy do zapoznania się ze wskazówkami dotyczącymi wypełnienia ankiety.

NASZE BADANIA