Dodatkowe scenariusze zajęć w ramach konkursu "Jestem Eko"

Z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska obchodzonego 5 czerwca, organizatorzy konkursu Jestem Eko udostępniają dodatkowe materiały do wykorzystania na zajęciach z wiedzy ekologicznej.

Dostępne są dwa scenariusze zajęć, dla dwóch grup wiekowych, klas 1-3 oraz 4-8 szkół podstawowych. Materiały dotyczą zagadnienia segregowania i utylizacji odpadów. Poruszany jest temat upcyclingu, a także zwraca się uwagę na potrzebę naprawy uszkodzonych przedmiotów.

Na podstawie dostępnych do pobrania scenariuszy można przeprowadzić ciekawe zajęcia angażujące uczniów w różnym wieku, oparte o aktualną wiedzę z zakresu ekologii. Dodatkowe materiały można pobrać tutaj.

Zachęcamy do korzystania z materiałów oraz przeprowadzenia zajęć. Praca z dodatkowymi scenariuszami odbywa się poza konkursem Jestem Eko. Opublikowane zajęcia z realizacją zadań nie podlegają ocenie.

Więcej informacji oraz kontakt do organizatorów można znaleźć w zakładce konkursowej na stronie IBE