IBE szuka uczestników do badań w projekcie "Tożsamość narodowa w procesie edukacji szkolnej"

Instytut Badań Edukacyjnych realizuje projekt "Tożsamość narodowa w procesie edukacji szkolnej". Z tej okazji zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wywiadów grupowych. 


Celem wywiadów jest poznanie, zrozumienie perspektyw i doświadczeń nauczycieli związanych z kształtowaniem tożsamości narodowej wśród uczniów. Chodzi również o zidentyfikowanie wyzwań i potrzeb w zakresie edukacji narodowej oraz sposobów, w jaki nauczyciele podejmują się ich. Dodatkowo celem rozmów jest poruszenie wątków związanych z pracą wychowawczą, czy postaw młodzieży.

Jak to działa? Polega to po prostu na udziale, przykładowo, 10-osobowej grupy w moderowanej dyskusji na określony temat. Nasze zaproszenie kierujemy do nauczycieli języka polskiego, historii, matematyki, wiedzy o społeczeństwie, geografii, muzyki/wiedzy o kulturze.

Nie czekaj! Zgłoś się już teraz

Wywiady trwają ok. 2 godz. i będą zorganizowane w Warszawie, Białymstoku, Bydgoszczy, Lublinie, Krakowie i Rzeszowie. Na zgłoszenia czekamy do 26 maja 2023 r. Po zakończeniu rekrutacji zostaną Państwo powiadomieni o dokładnym adresie i godzinie wywiadu w poszczególnych miastach. Badanie organizowane będzie w godzinach popołudniowych, nie wcześniej niż o godz. 13.00 i nie później niż o godzinie 17.00. Wywiady są anonimowe.
 
Dla uczestników przewidujemy:

  • upominki od IBE;
  • zaświadczenie o wzięciu udziału w badaniu;
  • honorarium za udział w badaniu w wysokości 350 zł brutto. 

Co trzeba zrobić? Należy wypełnić formularz rekrutacyjny, który jest dostępny tutaj, a potem wysłać go na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Na ten sam adres można kierować pytania dot. udziału w badaniu. Liczba miejsc w grupach jest ograniczona.
 
Więcej o projekcie na stronie "Tożsamość narodowa w procesie edukacji szkolnej"

 

NASZE BADANIA