"STEAM w Szkolnych Laboratoriach Przyszłości" z udziałem IBE

Instytut Badań Edukacyjnych był patronem konferencji "STEAM w Szkolnych Laboratoriach Przyszłości" zorganizowanej przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Radomiu. Wydarzenie odbyło się 19 kwietnia br.

Celem spotkania było edukowanie o metodzie STEAM w procesie nauczania i uczenia się, przedstawienie metody STEAM jako wsparcia dla programu Laboratoria Przyszłości, prezentacja najlepszych STEAM-owych praktyk z wybranych szkół oraz doświadczenie pracy z wybranymi narzędziami, pod kierunkiem wybitnych specjalistów. Adresatami konferencji byli szkolni koordynatorzy Laboratoriów Przyszłości oraz doradcy metodyczni.

Wśród zaproszonych gości konferencji, objętej Honorowymi Patronatami Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Instytutu Badań Edukacyjnych, byli: Tomasz Kulasa - zastępca dyrektora w Centrum Transformacji Cyfrowej w MEiN, Adrian Barański – dyrektor Delegatury MKO w Radomiu, dr Milena Matuszewska-Birkowska – prorektor Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu oraz Tomasz Trela – dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu. Fotorelacja z tego wydarzenia dostępna jest tutaj.

Zapraszamy również do zapoznania się artykułem dr Moniki Staszewicz oraz dr Dominiki Walczak z IBE "Zintegrowana Strategia Umiejętności 2030 jako kierunek dla edukacji", który ukazał się w kwartalniku edukacyjnym Meritum (kliknij w okładkę, aby przeczytać).

meritum

 

 

Kalendarz wydarzeń

Czerwca   2024
Pon Wt Śr Cz Pt Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

NASZE BADANIA