Zareklamuj swój region i wygraj cenne nagrody!

Uwolnij swoją kreatywność i wygraj nagrodę o wartości kilku tysięcy złotych. Weź udział w konkursie "Poznaj Lokalnie, Promuj Globalnie" i zareklamuj region, w którym mieszkasz. To ty wybierasz styl, technikę oraz oprawę projektu. Na prace czekamy do 15 maja.

Wartościowe nagrody czekają na zwycięzców w trwającym obecnie konkursie "Poznaj Lokalnie, Promuj Globalnie". Młodzi ludzie ze szkół ponadpodstawowych z całego kraju mają szansę na przedstawienie wybranego zagadnienia związanego ze swoim regionem, a przy okazji mogą dać upust swojej kreatywności.         

Co trzeba zrobić? Wybierz jeden z czterech zaproponowanych tematów, a potem stwórz promujący je materiał:      

  • dobra i usługi specyficzne dla regionu, z którego pochodzi Uczestnik Konkursu – np. regionalny produkt spożywczy, rękodzieło, wytwór technologiczny, zabawki, instrumenty muzyczne (ludowe lub klasyczne), ciekawa wycieczka po okolicy, charakterystyczna uprawa bądź hodowla itp.;
  • historia społeczno-gospodarcza regionu, z którego pochodzi Uczestnik Konkursu;
  • istotne wydarzenia społeczno-gospodarcze regionu, z którego pochodzi Uczestnik Konkursu, zarówno te historyczne, jak i współczesne;
  • postaci mające wpływ na rozwój społeczno-gospodarczy regionu, z którego pochodzi Uczestnik Konkursu, zarówno te historyczne, jak i współczesne.

Pracę na wybrany temat można wykonać w dowolnej technice - film, animacja, komiks, grafika, projekt muralu, czy też wzornictwo/design.

Dla trzech najlepszych prac przewidziane zostały nagrody o wartości 8 tys. zł dla laureata I miejsca, 6 tys. zł za II miejsce i 4 tys. zł za III miejsce. Dodatkowo przewidziano dwa wyróżnienia o wartości 2 tys. zł każde.

Szczegóły konkursu dostępne są tutaj.

NASZE BADANIA