Warsztaty projektu "Opiekuję się - pracuję" w Katowicach, Poznaniu oraz Warszawie

Projekt "Opiekuję się - pracuję" organizuje cykl warsztatów, które odbędą się w maju oraz czerwcu w trzech miastach. Celem spotkań jest zaprojektowanie usługi wspierającej funkcjonowanie osób opiekujących się bliskimi niesamodzielnymi.

W ramach działań związanych z projektem "Opiekuję się - pracuję" zorganizowane zostaną warsztaty z projektowania usługi dla osób opiekujących się bliskimi niesamodzielnymi. (m.in. dziećmi z niepełnosprawnościami, schorowanymi rodzicami w podeszłym wieku, partnerami). Przedmiot usługi zostanie określony wspólnie w trakcie warsztatów i przy założeniu, że mogłyby ją świadczyć lokalne instytucje działające w obszarze zdrowia i polityki społecznej.

Na warsztaty zaproszono przedstawicieli instytucji działających w obszarze zdrowia i polityki społecznej, m.in.: DPS, OPS, samorządowych Wydziałów Polityki Społecznej i Zdrowotnej oraz organizacji pozarządowych.

Projekt "Opiekuję się - pracuję" w Instytucie Badań Edukacyjnych

Warsztaty odbędą się w maju oraz czerwcu w trzech miastach: Katowicach, Poznaniu, Warszawie. Liczba wolnych miejsc na warsztaty w Poznaniu i Katowicach wyczerpała się, natomiast o spotkaniu w Warszawie poinformujemy w późniejszym terminie. 

W ramach projektu powstał raport podsumowujący działania badawczo-wspierające oraz zawierający propozycje konkretnych rozwiązań. Raport został przygotowany przez ekspertów IBE: Michała Danielewicza, Emilię Sobol oraz Aleksandrę Wójcicką. 

Pobierz raport "Opiekuję się - pracuję"

 

opiekuje

Opublikowano również narzędziownik, czyli zestaw narzędzi służących organizacji wsparcia dla osób opiekujących się niesamodzielnymi bliskimi.

Pobierz "Opiekuję się - pracuję. Narzędziownik"

                                                                       

narzedziownik

Więcej informacji na stronie projektu "Opiekuję się - pracuję".

 

 

                                                                       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NASZE BADANIA