Instytut Badań Edukacyjnych na Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników

Wystartował Poznań Motor Show, czyli najważniejsze targi motoryzacyjne w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas wydarzenia odbywają się finały XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników oraz można zwiedzać stoiska systemu Odznaka+, Mobilnych Laboratoriów Przyszłości i Ligi Robotów.

Finał Mistrzostw odbywa się podczas targów Poznań Motor Show na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. O główne nagrody walczą najlepsze zespoły z całej Polski podzielone na siedem specjalistycznych kategorii. Można również odwiedzać stoisko Instytutu Badań Edukacyjnych, które zostało podzielone na 3 strefy:

  • Odznaka+, gdzie prezentowana jest aplikacja do wydawania, etapowego gromadzenia, przechowywania i udostępniania cyfrowych poświadczeń w formie standardu Open Badges oraz cyfrowo zabezpieczonych certyfikatów pdf. 
  • Mobilne Laboratoria Przyszłości, gdzie edukatorzy prowadzą pokazowe warsztaty z druku 3D, mikrokontrolerów oraz modelowania obiektów 3D. Nie zabraknie również quizów z nagrodami!
  • Liga Robotów, gdzie prezentowane są roboty, które powstały w pracowni Ligi Robotów.

W wydarzeniu uczestniczy Michał Nowakowski, ekspert IBE, lider projektu ZSK4 i twórca systemu Odznaka+ oraz zespół ekspertów Instytutu Badań Edukacyjnych.

Zapraszamy na finały XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, które odbywają się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć tutaj

Odznaka+ ponownie na Mistrzostwach Mechaników

Podobnie jak w ubiegłym roku również w 2023 r. organizatorów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników wspiera Instytut Badań Edukacyjnych. W finałach bierze udział zespół ekspertów IBE odpowiedzialny za powstanie innowacyjnej aplikacji Odznaka+, służącej do wydawania, zdobywania i gromadzenia cyfrowych odznak i równoważnych im certyfikatów PDF.

W ubiegłym roku uczestnicy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników oraz ich opiekunowie otrzymali swoje pierwsze cyfrowe odznaki. W związku z tym, że aplikacja Odznaka+ została oparta na renomowanym, międzynarodowym systemie Open Badges, wydane w niej poświadczenia stanowią jakość, która jest uznawana nie tylko w Polsce, lecz na całym świecie.

Kalendarz wydarzeń

Lipca   2024
Pon Wt Śr Cz Pt Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

NASZE BADANIA