VI Ogólnopolska Konferencja Oświatowa w Toruniu

Instytut Badań Edukacyjnych objął patronatem konferencję "PROJEKT AUTYZM- zauważ, wesprzyj...", która odbędzie się 14 kwietnia w Toruniu.

VI Ogólnopolska Konferencja Oświatowa odbędzie w Szkole Podstawowej nr 31 w Toruniu. To placówka oświatowa, która od 16 lat prowadzi oddziały integracyjne dla uczniów z zaburzeniami spektrum autyzmu w ramach opracowanego przez specjalistów modelu edukacji integracyjnej. Obejmuje on nauczanie, terapię, wychowanie i opiekę dwóch grup uczniów (typowych i z ASD) w trzech etapach edukacyjnych: przedszkolnym, klas I-III (nauczanie zintegrowane) oraz klas IV-VIII (nauczanie przedmiotowe). To pierwszy tego typu projekt edukacyjny w Polsce!

Organizatorzy konferencji zapraszają w swoistą podróż po obszarach wiedzy, praktycznych rozwiązań oraz inspirujących metod i sposobów pracy w szkole z oddziałami integracyjnymi, w których uczniowie ze spektrum autyzmu potrzebują wsparcia, edukacji i terapii, by móc rozumieć otaczający ich świat, komunikować się z ludźmi i budować z nimi relacje.

Zaproponują też metody wsparcia osób z niepełnosprawnością na innych niż szkolne etapach życia. Ponadto uczestnicy wydarzenia będą mogli wysłuchać wykładu na temat zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży.

Konferencja "PROJEKT AUTYZM- zauważ, wesprzyj..." została objęta patronatem przez Instytut Badań Edukacyjnych oraz Prezydenta Miasta Toruń.

VI KO plakat promujacy wydarzenie