IBE współpracuje z Szkołą Morską dla polskiego offshore wind

Szkoła Morska w Gdyni oraz Instytut Badań Edukacyjnych wspólnie przygotowali opis kwalifikacji dla monterów turbin wiatrowych w ramach Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Instytut Badań Edukacyjnych, który od lat wdraża Zintegrowany System Kwalifikacji w Polsce, aktywnie uczestniczy w rozwoju sektora morskiej energetyki wiatrowej (MEW).

Eksperci Instytutu wraz z Szkołą Morską w Gdyni wspólnie opisali kluczową dla tej branży kwalifikację rynkową. Wybór placówki nie jest przypadkowy, bowiem już od 30 lat działa ona na rzecz edukacji dla branży morskiej. Szkoli również na potrzeby offshore oraz offshore wind.

Szkoła Morska jako długoletni i doświadczony partner podjęła się z nami trudnego zadania, czyli zebrania i opisania tych umiejętności, które są szczególnie istotne dla kogoś, kto będzie pełnił rolę montera farm wiatrowych – wyjaśnia Dorota Heiza, regionalny lider ds. ZSK i wspierania LLL w Instytucie Badań Edukacyjnych.

Współpraca IBE oraz Szkoły Morskiej zaowocowała opisem kwalifikacji Montowanie turbin wiatrowych (WTG – Wind Turbine Generator). Obejmuje ona umiejętności niezbędne w pracy monterów: obsługę specjalistycznych narzędzi czy pracę z komponentami wież. Więcej informacji na gospodarkamorska.pl.