Edukatorzy Mobilnych Laboratoriów Przyszłości uczestniczyli w szkoleniu z wykorzystania robotów Photon

20 stycznia br. w Instytucie Badań Edukacyjnych odbyło się szkolenie z wykorzystania robotów Photon, przygotowane specjalnie dla edukatorów Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. 

Podczas warsztatów edukatorzy poznali nie tylko podstawy z zakresu budowy robota oraz łączenia go z dedykowanymi aplikacjami, ale także programowania ścieżki robota, kodowania oraz sterowania robotem za pomocą gestów.

Dla niektórych edukatorów było to pierwsze spotkanie z robotami Photon. Inni mieli już okazję, aby poznać ich zalety, ponieważ już teraz roboty są elementem warsztatów prowadzonych przez ekipy regionalne w ośmiu województwach. Dzięki temu edukatorzy mogli wzajemnie wspierać się w poznawaniu funkcji robotów. Ponadto instruktor odpowiedział na wszystkie nurtujące ich pytania. 

Już wkrótce roboty będą stałym elementem zajęć prowadzonych w ramach Mobilnych Laboratoriów Przyszłości w szkołach w całej Polsce. To wszystko dzięki naszemu partnerowi Photon Education, który oprócz robotów przekazał edukatorom dedykowany scenariusz zajęć dostosowany do potrzeb uczniów biorących udział w warsztatach.

Wsparciem w prowadzeniu zajęć będą także materiały dostępne na stronie partnera w zakładkach:

Jak edukatorzy ocenili warsztaty?

Szkolenie było profesjonalne przygotowane, poziom był wysoki - obejmował pierwsze włączenie oraz średnio-zaawansowane ćwiczenia, wykorzystanie Photonów przy aktywizacji grupy oraz użycie w nauce podstaw programowania. Warsztat spełniał w stu procentach potrzeby warsztatów Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. - podsumował Pan Bartosz  - koordynator projektu na województwo opolskie.

Szkolenie było super przygotowane. Dzięki niemu poczułem się jak dziecko! - mówił  Pan Paweł edukator województwa opolskiego - Uczyliśmy się programować. Były też elementy grywalizacji, które możemy wykorzystać podczas prowadzonych zajęć.

Czym jest robot Photon?

Robot Photon to uniwersalne narzędzie dydaktyczne, które wspiera naukę podstawowych kompetencji i uatrakcyjnia przekazywanie wiedzy. Sprawdzi się świetnie na każdym etapie edukacji do prowadzenia dowolnych zajęć. Pracując z robotem, uczniowie rozwijają swoje umiejętności programistyczne, wdrażając w życie stworzone przez siebie programy. Dzięki temu uczniowie mogą zobaczyć efekty swojej pracy w praktyce, co rozbudza ich wrodzoną ciekawość i emocje, angażując ich jeszcze bardziej. 

Czym są Mobilne Laboratoria Przyszłości? 

Mobilne Laboratoria Przyszłości od września ubiegłego roku w sposób praktyczny wspierają uczniów i nauczycieli w wykorzystywaniu możliwości sprzętu zakupionego w ramach największego w Polsce projektu edukacyjno-technologicznego Laboratoria Przyszłości. MLP to 16 ekip edukatorów, którzy poruszają się po kraju specjalnie oznaczonymi busami i prowadzą bezpłatne zajęcia dla uczniów tych szkół podstawowych, które zgłosiły chęć udziału w warsztatach pokazowych.

Do końca 2022 roku busy Mobilnych Laboratoriów Przyszłości odwiedziły 650 szkół, a warsztatach uczestniczyło niemal 40 tys. uczniów. W ramach zajęć uczestnicy poznają nowe technologie w praktyce.

Kalendarz wydarzeń

Lipca   2024
Pon Wt Śr Cz Pt Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

NASZE BADANIA