Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza na seminarium

Instytut Badań Edukacyjnych oraz eksperci Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji zapraszają na seminarium poświęcone sztucznej inteligencji w edukacji. 

Spotkanie odbędzie się 7 grudnia 2022 r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Podczas seminarium zostanie zaprezentowana najnowsza publikacje IBE "Sztuczna inteligencja (AI) jako megatrend kształtujący edukację. Jak przygotowywać się na szanse i wyzwania społeczno-gospodarcze związane ze sztuczną inteligencją?". Raport podsumowuje pracę znanych ekspertów w dziedzinie sztucznej inteligencji, przetwarzanie danych, uczenia maszynowego, sieciowania oraz nowych technologii w edukacji. 

Poruszone zostaną tematy: Rozwój sztucznej inteligencji jako wyzwanie dla systemu edukacji, Rola edukacji – potrzeba rozwoju kompetencji cyfrowych. Perspektywa cyberbezpieczeństwa oraz Edukacja medialna i sztuczna inteligencja w kontekście społecznym.

Odbędzie się również panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości: Jak przygotowywać się na szanse i wyzwania społeczno-gospodarcze związane ze sztuczną inteligencją? Jak przygotować się do korzystania z nowych technologii?.

Zapraszamy do zapoznania się z listą prelegentów. Program wydarzenia dostępny jest tutaj. Aby zapisać się na seminarium należy skorzystać z formularza rejestracyjnego (link).

 

 

NASZE BADANIA