HackEdu 2022 z udziałem Instytutu Badań Edukacyjnych!

Zapraszamy wszystkich uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz nauczycieli na #HackEdu organizowane przez GovTech Polska. W wydarzeniu wezmą udział edukatorzy z Mobilnych Laboratoriów Przyszłości oraz IBE. 

19 listopada 2022 roku w Tauron Arenie Kraków odbędzie się największy stacjonarny hackathon w Europie – HackYeah powered by GovTech Polska. Na uczniów szkół podstawowych czeka wyzwanie #HackEdu, które polega na stworzeniu projektu wymarzonej lekcji z Laboratoriami Przyszłości. Dla zwycięskich zespołów przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody rzeczowe. 

Uczniowie podejmą wyzwanie #HackEdu z wykorzystaniem sprzętu z programu Laboratoria Przyszłości. Wydarzenie to będzie skupiało setki uczniów z całego kraju, a ich zadaniem będzie stworzenie lekcji pokazowej "Moja lekcja w szkole jutra". Rywalizacja będzie trwała około 4 godzin i obejmie cztery obszary tematyczne:

  • przedmioty ścisłe - matematyka, fizyka
  • przyrodnicze - biologia, chemia, geografia
  • humanistyczne - język polski, historia, wiedza o społeczeństwie
  • językowe - wybrane języki obce

Następnie zaprosimy uczniów do skorzystania z atrakcji przygotowanych przez naszych partnerów (gry, strefa VR). Autorzy najlepszych pomysłów otrzymają cenne nagrody rzeczowe – laptopy, tablety i smartwatche. Ponadto przygotowano dwie nagrody specjalne. Natomiast dla nauczycieli przygotowaliśmy szkolenia z wykorzystywania sprzętu z katalogu Laboratoria Przyszłości.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I ZGŁOŚ ZESPÓŁ

Udział w #HackEdu jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmujemy do 18 listopada do godziny 17:00. Liczba miejsc jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń). Jedna szkoła może zgłosić jeden zespół do każdego obszaru przedmiotowego. Link rejestracyjny dostępny jest tutaj.

NASZE BADANIA