IBE patronem Konferencji DLA EDUKACJI

17 listopada br. w Poznaniu odbędzie się Konferencja DLA EDUKACJI. Podczas wydarzenia odbędą się ciekawe wykłady, Targi Innowacji oraz konkursy z nagrodami.

Konferencja DLA EDUKACJI organizowana jest w ramach projektu POPOJUTRZE 2.0. Odbędzie się ona 17 listopada na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Celem wydarzenia jest promowanie innowacji w obszarze edukacji. Dlatego w konferencji wezmą udział nauczyciele, dyrektorzy szkół, edukatorzy, rodzice, przedstawiciele samorządów oraz NGO. Patronem wydarzenia został Instytut Badań Edukacyjnych

Na konferencji wystąpią eksperci, którzy poruszą ważne tematy dla polskiej edukacji:

  • Kuba Tylman z prelekcją "Jak pokolorować Polską szkole?”

Sprawdzone sposoby jak można odmienić zwykła szkołę i sprawić, że będzie mieniła wieloma kolorami. Szkole, która stanie się miejscem przyjaznym dla uczniów i uczennic. Szkołę, która będzie przyjacielem dzieci, otwarta i tolerancyjną! Szkole, która stawia na relacji i udowadnia, że można uczyć bez obowiązkowych prac domowych.

  • Marta Młyńska z prelekcją „Aktywnie, ale nie kompulsywnie, czyli jak się palić, ale nie wypalić!"

„A jakby tak „mocniej, dalej, wyżej” i stawać się codziennie „lepszą wersją siebie”? A jakby tak być bardziej produktywną i produktywnym?``

Znacie to? Taką narrację, która podpowiada nam podążanie w stronę często chorobliwej produktywności, perfekcjonizmu i pracoholizmu, a która generuje nadmierny stres, lęk i wypalenie zawodowe?

Tylko dbając o higienę pracy, wsłuchując się w swój wewnętrzny głos, własne potrzeby i budując plan samopieki jesteśmy w stanie zapobiec wypaleniu zawodowemu.

Podczas prelekcji poznacie Państwo objawy wypalenia zawodowego, jego przebieg i skutki. Uświadomicie sobie, jakie czynniki mu sprzyjają i jakie mogą być jego konsekwencje. Dowiecie się, jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu, zadbać o siebie, budować swój dobrostan i proaktywnie nawyki.

Na konferencji DLA EDUKACJI odbędą się również warsztaty oraz Targi Innowacji. Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj. Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu POPOJUTRZE 2.0.