Mobilne Laboratoria Przyszłości na Mistrzostwach IT!

Druk 3D, mikrokontrolery oraz wybór zawodu związanego z nowoczesnymi technologiami. Mobilne Laboratoria Przyszłości szykują nie lada gratkę dla uczniów, studentów i nauczycieli, którzy pojawią się na Mistrzostwach IT.

Instytut Badań Edukacyjnych bardzo mocno zaznaczy swoją obecność na I Ogólnopolskich Mistrzostwach IT. Wydarzenie rozpoczyna się już jutro na Poznań Game Arena i potrwa przez cały weekend. To tam dowiesz się wszystkiego o projektowania i druku 3D czy budowie mikrokontrolerów.

Zapraszamy nauczycieli, uczniów studentów i... wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi technologiami. Nasi edukatorzy poprowadzą ćwiczenia z druku 3D, pokażą mikrokontrolery oraz, jak je wykorzystać w nauce chemii i fizyki. Mało tego, jeśli pogoda pozwoli, odbędą się pokazy odbioru sygnałów radiowych. Edukatorzy porozmawiają z uczniami o kompetencjach przyszłości i wyborze zawodu związanego z IT.

Co dla nauczycieli? Mobilne Laboratoria Przyszłości zaprezentują, jak wykorzystać nowoczesny sprzęt podczas lekcji oraz poprowadzą spotkanie "Źródło innowacji - jak rozmawiać o innowacjach z uczniami?".

Konferencja "Branża IT w dobie cyfryzacji" na Mistrzostwach IT

IBE zaprasza również na konferencję wypełnioną z niezwykle ciekawymi wykładami oraz rozmowami ekspertów. Główny temat wydarzenia to zapotrzebowanie na pracowników oraz kwalifikacje przyszłości w branży IT. Zaprezentowany zostanie również unikalny System Odznaka+, czyli aplikacja przygotowana przez IBE, która umożliwi szybkie sprawdzenie, czy kandydaci do pracy posiadają wymagane kompetencje, a także, czy przedstawione przez nich cyfrowe certyfikaty są wiarygodne.

Więcej informacji o konferencji znajdziesz tutaj.