Eksperci IBE wystąpią na konferencji "Przyszłość kwalifikacji w sektorze NUB"

Już 11 maja w Tychach odbędzie na konferencja dotycząca branży Nowoczesnych Usług Biznesowych. W wydarzeniu wezmą udział eksperci IBE oraz poprowadzą warszatat "ZSK jako narzędzie budowania kompetencji w sektorze NUB".

Konferencja "Przyszłość kwalifikacji w sektorze NUB" odbędzie się 11 maja br. w godzinach 9:45 - 15:30 w budynku Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Tychach. Wydarzenie przeprowadzone zostanie w trybie hybrydowym, więc jest możliwość uczestnictwa zarówno stacjonarnego, jak i zdalnego.

Konferencja wpisuje się w działania Sektorowej Rady ds. Kompetencji Nowoczesnych Usług Biznesowych. Celem wojewódzkich spotkań jest dyskusja wokół kompetencji jutra w sektorze NUB, a także odpowiedź na pytania: jakie kompetencje będą potrzebne w sektorze za 10-15 lat oraz jak je kształtować na potrzeby sektora we współpracy z jednostkami edukacji formalnej.

Omówione zostaną również rozwiązania państwowe w kształtowaniu polityki uczenia się przez całe życie, które mogą wesprzeć te procesy. Ponadto, ważnym punktem będzie szkolenie z jakich środków mogą skorzystać przedsiębiorcy oraz jednostki edukacyjne, aby dokonać zmian w kształceniu pod potrzeby sektora NUB.

Podczas konferencji wystąpią eksperci Instytutu Badań Edukacyjnych: Agnieszka Grabowska oraz Piotr Bordzoł. Poprowadzą warsztat online "ZSK jako narzędzie budowania kompetencji w sektorze NUB". 

Program oraz zapisy na konferencję dostępne są TUTAJ

Wydarzenie objęte jest patronatem Instytutu Badań Edukacyjnych