IBE i Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna zapraszają na konferencję "Wyzwania Robotyzacji"

Nowe technologie, automatyzacja i robotyzacja oraz kształcenie kadr Przemysłu 4.0 to główne idee konferencji, która odbędzie się już 8 czerwca br. w Gdańskim Parku-Naukowo Technologicznym.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Instytut Badań Edukacyjnych oraz inwestorzy i partnerzy Polskiej Strefy Inwestycji, organizują konferencję "Wyzwania Robotyzacji". Mając świadomość rozwoju nowych gałęzi technologii związanych z robotyzacją i automatyzacją procesów produkcyjnych, ale również wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku, zdecydowano się współtworzyć platformę dla ekspertów Przemysłu 4.0. Wydarzenie stanie się miejscem do rozmów zarówno integratorów systemów, instytucji odpowiedzialnych za kształcenie kadr przemysłu przyszłości oraz  przedsiębiorstw.

Konferencja "Wyzwania Robotyzacji" odbędzie się 8 czerwca 2022 roku w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Patronat nad wydarzeniem udzieliło Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii.  
 
Celem wydarzenia jest podkreślenie istotnej roli analizy wdrożeniowej przed podjęciem procesu robotyzacji oraz eliminacja ryzyka nieefektywnego wdrożenia dzięki odpowiedniemu dobraniu robotów do charakterystyki działalności. W czasie spotkania inwestorzy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, którzy są liderami robotyzacji oraz automatyzacji, opowiedzą o swoich dobrych praktykach, ale również negatywnych doświadczeniach. Ideą konferencji „Wyzwania Robotyzacji” jest podkreślenie praktycznego spojrzenia ekspertów oraz zaprezentowanie studium przypadków polskich przedsiębiorstw Przemysłu 4.0.
 

Wyzwania Robotyzacji. Program oraz szczegóły konferencji

 
Istotnym tematem będzie kształcenie oraz nowe trendy w kwalifikacjach przemysłu przyszłości. Brak odpowiedniej kadry mocno dotyka bowiem firmy z sektora przemysłowego, w którym procesy wytwórcze i organizacja uległy gruntownym zmianom. Widoczne są one na każdym szczeblu - od pracowników zrobotyzowanych linii produkcyjnych, po programistów i inżynierów.
 
Podczas trzech bloków tematycznych eksperci opowiedzą:
  • od czego rozpocząć proces automatyzacji i robotyzacji,
  • jak znaleźć swoją drogę do automatyzacji,
  • i jak optymalizować istniejące już procesy.

Pobierz program konferencji "Wyzwania Robotyzacji"

Odznaka+ dla uczestników warsztatów na konferencji

Podczas wystąpień ekspertów Instytutu Badań Edukacyjnych pokazane zostaną przykładowe umiejętności i kompetencje, które są potrzebne w Przemyśle 4.0. Omówione zostaną założenia Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, a w szczególności kwalifikacji rynkowych jako rozwiązanie wspierające przekwalifikowanie się, rozwój kompetencji czy nabywaniu nowych umiejętności.

Uczestnicy odwiedzą Wirtualną Fabrykę dzięki pokazowi VR zorganizowanemu przez DBR 77 Robotics. Wezmą udział w warsztatach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Robotyków SKALP w prototypowni Space4Makers w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym

 

 

NASZE BADANIA