Trwaja badania normalizacyjne w grupach SPE!

Rozpoczęły się badania normalizacyjne opracowanych testów. Są one prowadzone w grupach dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym z niepełnosprawnościami:

• niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim;
  • niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim;
  • zaburzeniami ze spektrum autyzmu, w tym zespołem Aspergera;
  • dysfunkcją wzroku;
  • dysfunkcją słuchu;
  • zaburzeniami komunikacji językowej;
  • zdolnych (o ponadprzeciętnym potencjale poznawczym);
  • dwujęzycznych;
  • dysleksją;
  • ADHD.

Badania na zlecenie IBE realizuje agencja badawcza PBS z Sopotu.
Psychologów zainteresowanych udziałem w tych badaniach zapraszamy do współpracy. Szczegóły znajdą Państwo na stronie:

Serdecznie zapraszamy do udziału w badaniu dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli.

Dlaczego warto wziąć udział w badaniu?

Biorąc udział w badaniu normalizacyjnym opracowywanych narzędzi, przyczyniacie się Państwo do rozwoju nowoczesnej edukacji i skutecznej pomocy psychologiczno-pedagogicznej w Polsce, uwzględniającej spersonalizowane podejście do każdego ucznia. Podejście oparte na rozpoznaniu i wspieraniu mocnych i słabych stron oraz zrozumieniu indywidualnego funkcjonowania każdego ucznia.

Jako opiekunowie dziecka wspieracie w ten sposób rozwój placówek edukacyjnych oraz specjalistycznych w tworzeniu dobrych warunków edukacyjnych oraz trafnych i skutecznych form pomocy oraz wspierania rozwoju wszystkich dzieci bez względu na ich możliwości czy ograniczenia.

Warto dodać, że każde dziecko, które weźmie udział w badaniu, otrzyma atrakcyjny upominek.

Ulotka informacyjna  | List intencyjny Ministerstwa Edukacji Narodowej

Zachęcamy do kontaktu:

infolinia (czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00): 600 833 006