Konferencja hybrydowa realizowana w ramach projektu “Profil absolwenta” pt.: “Od profilu do zmian w systemie edukacji”

Szanowni Państwo,

Instytut Badań Edukacyjnych oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału w konferencji pt.: “Od profilu do zmian
w systemie edukacji – propozycje rozwiązań”, która jest działaniem prowadzonym w ramach projektu “Kształtowanie kompetencji – od profilu do praktyki opracowanie profilu absolwenta”; z uwzględnieniem założeń/koncepcji koniecznych zmian w kształceniu ogólnym”, realizowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych, która wpisuje się w szerszy i długoterminowy plan zmian w polskiej edukacji.

Konferencja, realizowana w formule hybrydowej, odbędzie się 29 sierpnia 2024 roku w godzinach 10.00 - 14.00, stacjonarnie: w Warszawie, online: na kanale YouTube Instytutu Badań Edukacyjnych.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Podczas konferencji zostaną zaprezentowane pierwsze efekty prac zespołu eksperckiego pracującego przy tworzeniu profilu absolwenta np. wyniki analiz systemów edukacyjnych w wybranych państwach OECD, podsumowanie prac analitycznych nad kompetencjami współczesnych uczniów, zestawienia
zmian w podejściu do podstaw programowych na przestrzeni lat. Zaprosimy Państwa do dyskusji nt. głównych zadań, jakie stoją przed współczesną szkołą.

Informacje dotyczące wydarzenia

Rozpoczęcie 29.08.2024 | 10:00