flaga RPTekst łatwy do czytania

PIRLS 2026. Dowiedz się, jak wygląda Międzynarodowe Badanie Postępów Biegłości w Czytaniu

PIRLS 2026. Dowiedz się, jak wygląda Międzynarodowe Badanie Postępów Biegłości w Czytaniu

Badanie PIRLS to jedno z największych badań edukacyjnych dotyczących oceny umiejętności rozumienia czytanego tekstu uczniów w czwartym roku edukacji szkolnej. Zapraszamy do zapoznania się z procesem przygotowania i realizacji badania.

Ponad 700 nowych Doradców ds. Dostępności Uczenia się

Ponad 700 nowych Doradców ds. Dostępności Uczenia się

IBE PIB z dumą ogłasza sukces ogólnopolskiego programu "Przedszkole dostępne dla wszystkich". Od września 2024 do czerwca 2025 aż 729 nauczycieli‑specjalistów z całej Polski wzięło udział w intensywnym cyklu szkoleń.
Politechnika Opolska z mikropoświadczeniami w aplikacji Odznaka+

Politechnika Opolska z mikropoświadczeniami w aplikacji Odznaka+

Politechnika Opolska jako pierwsza w Polsce wdrożyła mikropoświadczenia w aplikacji Odznaka+. To ważny krok w budowie nowoczesnego systemu edukacji, który wspiera rozwój kompetencji na rynku pracy.
Konkurs Ministerstwa Klimatu i Środowiska

Konkurs Ministerstwa Klimatu i Środowiska "Klimatyczny Człowiek Roku"

Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłosiło piątą edycję konkursu, w którym po raz kolejny chcą nagrodzić osoby, które w sposób nieszablonowy i innowacyjny działają na rzecz klimatu i środowiska oraz mają osiągnięcia w tym zakresie. Termin...

Webinar „Planowanie walidacji efektów uczenia się. Scenariusz walidacji”

Webinar „Planowanie walidacji efektów uczenia się. Scenariusz walidacji”

Instytut Badań Edukacyjnych – Państwowy Instytut Badawczy zaprasza na spotkanie informacyjne online dotyczące projektowania walidacji efektów uczenia się.

Wydarzenie odbędzie się 12 marca 2025 r., w godz. 9.00 - 12.00 na platformie Google Meet. 
Celem webinaru jest przekazanie praktycznych wskazówek dotyczących przygotowania się podmiotu do nadawania kwalifikacji wolnorynkowych lub sektorowych. Spotkanie adresowane jest do instytucji certyfikujących oraz podmiotów zainteresowanych nadawaniem kwalifikacji wolnorynkowych lub
sektorowych w ramach ZSK.
Podczas spotkania podpowiemy m.in.:

  • czym jest walidacja efektów uczenia się;
  • jakie znaczenie dla planowania walidacji ma opis kwalifikacji wolnorynkowej/ sektorowej;
  • jakie elementy organizacyjne i merytoryczne należy uwzględnić planując walidację;
  • czym jest i jak przygotować scenariusz walidacji; 
  • dlaczego warto przeprowadzić pilotaż walidacji.

Zapraszamy osoby odpowiadające merytorycznie za planowanie i przebieg walidacji w danym podmiocie, ale też te, które znają rozwiązania i możliwości organizacyjne/ finansowe/ kadrowe w organizacji. 

Uczestnictwo w wydarzeniach jest bezpłatne. Warunkiem udziału jest rejestracja poprzez poniższy formularz oraz wypełnienie deklaracji do 7 marca 2025 r. 

Deklaracja uczestnika w projekcie ZSK6

Formularz rejestracyjny

 

Webinar jest jednym z dwóch spotkań dotyczących przygotowania podmiotu do prowadzenia walidacji. Jego uzupełnieniem jest spotkanie dotyczące przygotowania materiałów niezbędnych podczas
walidacji efektów uczenia się:

26 marca 2025 r. – Narzędzia walidacji i materiały pomocnicze. 

W przypadku pytań dotyczących w/w zagadnień zapraszamy do kontaktu z zespołem Instytutu Badań Edukacyjnych - Państwowego Instytutu Badawczego wspierającym podmioty zainteresowane uzyskaniem uprawnień IC: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Zapraszamy!

 

Wydarzenia realizowane w ramach projektu  "Wspieranie dalszego rozwoju Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w Polsce (ZSK6)” FERS.01.08-IP.05-0001/23  

Informacje dotyczące wydarzenia

Rozpoczęcie 12.03.2025 | 09:00
Zakończenie 12.03.2025 | 12:00
Lokalizacja On line
Projekt ZSK6, Webinar