flaga RPTekst łatwy do czytania

PIRLS 2026. Dowiedz się, jak wygląda Międzynarodowe Badanie Postępów Biegłości w Czytaniu

PIRLS 2026. Dowiedz się, jak wygląda Międzynarodowe Badanie Postępów Biegłości w Czytaniu

Badanie PIRLS to jedno z największych badań edukacyjnych dotyczących oceny umiejętności rozumienia czytanego tekstu uczniów w czwartym roku edukacji szkolnej. Zapraszamy do zapoznania się z procesem przygotowania i realizacji badania.

Ponad 700 nowych Doradców ds. Dostępności Uczenia się

Ponad 700 nowych Doradców ds. Dostępności Uczenia się

IBE PIB z dumą ogłasza sukces ogólnopolskiego programu "Przedszkole dostępne dla wszystkich". Od września 2024 do czerwca 2025 aż 729 nauczycieli‑specjalistów z całej Polski wzięło udział w intensywnym cyklu szkoleń.
Politechnika Opolska z mikropoświadczeniami w aplikacji Odznaka+

Politechnika Opolska z mikropoświadczeniami w aplikacji Odznaka+

Politechnika Opolska jako pierwsza w Polsce wdrożyła mikropoświadczenia w aplikacji Odznaka+. To ważny krok w budowie nowoczesnego systemu edukacji, który wspiera rozwój kompetencji na rynku pracy.
Konkurs Ministerstwa Klimatu i Środowiska

Konkurs Ministerstwa Klimatu i Środowiska "Klimatyczny Człowiek Roku"

Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłosiło piątą edycję konkursu, w którym po raz kolejny chcą nagrodzić osoby, które w sposób nieszablonowy i innowacyjny działają na rzecz klimatu i środowiska oraz mają osiągnięcia w tym zakresie. Termin...

IV Forum Wymiany Doświadczeń Interesariuszy Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji: Doradztwo zawodowe i edukacyjne wobec wyzwań edukacji i rynku pracy

IV Forum Wymiany Doświadczeń Interesariuszy Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji: Doradztwo zawodowe i edukacyjne wobec wyzwań edukacji i rynku pracy

Instytut Badań Edukacyjnych ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w konferencji pt. „Doradztwo zawodowe i edukacyjne wobec wyzwań edukacji i rynku pracy”.

Co chcemy Państwu zaproponować? Oto lista tematów, które poruszymy wspólnie z naszymi gośćmi, ekspertami i ekspertkami w zakresie doradztwa zawodowego:

  • najnowsze trendy w kształceniu doradców zawodowych,
  • najlepsze, oferowane przez Instytut Badań Edukacyjnych, narzędzia pomocne w pracy doradców,
  • bezpośrednie doświadczenia praktyków związanych ze szkolnym i pozaszkolnym doradztwem zawodowym.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu:

  • nauczycieli i dyrektorów szkół podstawowych i ponadpodstawowych,
  • doradców zawodowych,
  • wykładowców i studentów kierunków nauczycielskich,
  • osoby związane z przygotowaniem zawodowym lub wsparciem pracy doradców.

W pierwszej części konferencji dr Anna Pluskota, ekspertka Instytutu Badań Edukacyjnych, wspólnie z prof. nadzw. UŁ Anną Paszkowską-Rogacz, ekspertką Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz wiceprzewodniczącą Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych RP Martą Koch-Kozioł oraz ekspertką Instytutu Badań Edukacyjnych Karoliną Malinowską przyjrzą się kształceniu doradców zawodowych: potrzebom szkoleniowym doradców, czynnikom, które wpływają na jak najlepsze przygotowanie do ich roli zawodowej i związanych z tym wyzwaniom.

Drugą część konferencji poświęcimy opracowanym przez Instytut Badań Edukacyjnych narzędziom: Metodzie Bilansu Kompetencji, Mojemu Portfolio, Kompasowi Szkolnictwa Branżowego oraz chatbotowi Zeterce. Posługując się konkretnymi przykładami przyjrzymy się, w jaki sposób te narzędzia mogą zostać wykorzystane przez doradców i nauczycieli w pracy z młodzieżą.

W trzeciej części wydarzenia zaprosimy do dyskusji praktyków, którzy mają doświadczenie z wykorzystywania różnorodnych technik i narzędzi w pracy doradczej. Rozmowa będzie otwarta na głosy uczestniczek i uczestników zebranych na sali – podczas Forów Wymiany Doświadczeń każde spostrzeżenie jest cenne i mile widziane!

Wydarzenie będzie miało miejsce w Centrum Konferencyjnym “Ogrodowa 58” w Warszawie, przy ulicy Ogrodowej 58. Zaczynamy 24 października o godzinie 10:00.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o zgłoszenie za pośrednictwem formularza rejestracyjnego: https://seminaria-ibe.pl/zsk6-319/ do 10 października 2024, do godz. 15.00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w wydarzeniu zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Konferencja stanowi część cyklu Forum Wymiany Doświadczeń Interesariuszy Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w ramach projektu “Wspieranie dalszego rozwoju Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w Polsce - ZSK6” FERS.01.08-IP.05-0001/23, realizowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych ze środków Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego. 

W przypadku jakichkolwiek pytań organizacyjnych prosimy o kontakt e-mail z Katarzyną Arkabuz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zachęcamy również do kontaktu po wydarzeniu, jeśli będziecie Państwo chcieli przesłać swoje pytania i przemyślenia.

Informacje dotyczące wydarzenia

Rozpoczęcie 24.10.2024 | 09:30
Zakończenie 24.10.2024 | 16:20
Lokalizacja Warszawa
Projekt ZSK6, Konferencja
Załącznik IV FWD Program.pdf