flaga RPTekst łatwy do czytania

Politechnika Opolska jako pierwsza uczelnia z mikropoświadczeniami w aplikacji Odznaka+

Politechnika Opolska jako pierwsza uczelnia z mikropoświadczeniami w aplikacji Odznaka+

Politechnika Opolska jako pierwsza w Polsce wdrożyła mikropoświadczenia w aplikacji Odznaka+. To ważny krok w budowie nowoczesnego systemu edukacji, który wspiera rozwój kompetencji na rynku pracy.
Konkurs Ministerstwa Klimatu i Środowiska

Konkurs Ministerstwa Klimatu i Środowiska "Klimatyczny Człowiek Roku"

Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłosiło piątą edycję konkursu, w którym po raz kolejny chcą nagrodzić osoby, które w sposób nieszablonowy i innowacyjny działają na rzecz klimatu i środowiska oraz mają osiągnięcia w tym zakresie. Termin...

Rada o podstawach programowych i egzaminach zewnętrznych

Rada o podstawach programowych i egzaminach zewnętrznych

Szóste spotkanie Rady ds. monitorowania wdrażania reformy oświaty, które odbyło się 4 lipca, dotyczyło sprawozdania z prac nad podstawami programowymi oraz kierunków zmian w systemie egzaminów zewnętrznych.
IBE PIB na Międzynarodowej Konferencji Badawczej IEA

IBE PIB na Międzynarodowej Konferencji Badawczej IEA

Eksperci z Instytutu Badań Edukacyjnych – Państwowego Instytutu Badawczego przedstawili wnioski z badań międzynarodowych podczas konferencji organizowanej przez IEA (International Association for the Evaluation of Educational Achievement...

“Mikropoświadczenia dla wszystkich - strategia rozwoju”

“Mikropoświadczenia dla wszystkich - strategia rozwoju”

Mikropoświadczenia są istotnym rozwiązaniem wspierającym rozwój i uzupełnienie kompetencji, co jest kluczowe, jeśli chodzi o współczesny, szybko zmieniający się rynek pracy. Wskazują na to obserwowane światowe trendy w obszarze edukacji, zarówno formalnej, jak i pozaformalnej oraz międzynarodowe inicjatywy dotyczące tworzenia standardów stosowania mikropoświadczeń jako uznawanego sposobu potwierdzania umiejętności. W związku z tym, realizując projekt “Mikropoświadczenia - pilotaż nowego rozwiązania wspierającego uczenie się przez całe życie”, a także opierając się na opiniach ekspertów Grupy Doradczej ds. Mikropoświadczeń, zauważamy, że obecnie kluczowy jest namysł nad tym, jak powinna wyglądać strategia długofalowego rozwoju mikropoświadczeń w Polsce.


Wierzymy, że spotkanie będzie okazją do przedstawienia stanu prac w projekcie, omówienia planowanych efektów, a przede wszystkim poddania pod dyskusję zagadnień z kluczowych obszarów:
1. Perspektywa edukacji formalnej - stosowanie mikropoświadczeń w oświacie i szkolnictwie wyższym.
2. Perspektywa edukacji pozaformalnej i uczenia się w miejscu pracy- mikropoświadczenia jako wspieranie rozwoju umiejętności na rynku pracy.
3. Perspektywa na przyszłość - włączenie mikropoświadczeń do praktyki i polityki państwa.

 

Lokalizacja: Hotel Bellotto, ul. Senatorska 13/15, Warszawa

Godziny Spotkania: 09:30-17:30

Informacje dotyczące wydarzenia

Rozpoczęcie 15.10.2024 | 09:30
Zakończenie 15.10.2024 | 17:30
Lokalizacja Warszawa
Projekt Mikropoświadczenia, Spotkanie robocze
Załącznik program ostateczny 2.pdf