Konkurs "Poznaj Lokalnie, Promuj Globalnie"

Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie poświęconym tematyce społeczno-gospodarczej. Dla zwycięzców przewidziano cenne nagrody!

Na czym będzie polegać zadanie konkursowe? Należy zgłębić wybrany temat z zakresu społeczno-gospodarczego, a następnie stworzyć promujący go materiał. Proponujemy uczestnikom wybór jednego spośród czterech tematów:

  • dobra i usługi specyficzne dla regionu, z którego pochodzi Uczestnik Konkursu;

  • historię społeczno-gospodarczą regionu, z którego pochodzi Uczestnik Konkursu;

  • istotne wydarzenia społeczno-gospodarcze regionu, z którego pochodzi Uczestnik Konkursu, zarówno te historyczne, jak i współczesne;

  • postaci mające wpływ na rozwój społeczno-gospodarczy regionu, z którego pochodzi Uczestnik Konkursu, zarówno te historyczne, jak i współczesne.

Pracę na wybrany temat można wykonać w dowolnej technice, np.: film, animacja, komiks, grafika,projekt muralu, wzornictwo/design. Wybierzcie sposób, który umożliwi Wam uwolnienie pełni potencjału artystycznego i designerskiego.

Dla trzech najlepszych prac przewidziane zostały nagrody o wartości 8 tys. zł dla laureata I miejsca, 6 tys. zł za II miejsce i 4 tys. zł za III miejsce. Dodatkowo przewidziano dwa wyróżnienia o wartości 2 tys. zł każde.

Celem konkursu jest aktywizacja młodych ludzi i zachęcenie jej do zgłębiania informacji o regionie, z którego pochodzą oraz rozwinięcie umiejętności poszukiwania, analizy i wykorzystywania zdobytych wiadomości. Jest to także dobra okazja do przygotowania się na wymagania obecnie stawiane na rynku pracy.

Udział w Konkursie jest bezpłatny. Przyjmowane są zgłoszenia indywidualne. Prosimy przesyłać je w formie cyfrowej, za pośrednictwem formularza.

Patronat Honorowy: Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Patroni Konkursu: Kongres 590 i Manufaktura Bolesławiec.