ZAPROSZENIE NA SEMINARIUM dt. Zintegrowanej Strategii Umiejętności

Konsorcjum Lifelong Learning, Katedra Pedagogiki Szkolnej Wydział Nauk Pedagogicznych UMK oraz Instytut Badań Edukacyjnych zapraszają do udziału w seminarium na temat Zintegrowanej Strategii Umiejętności (ZSU).

Zintegrowana Strategia Umiejętności obejmuje cały system edukacji i szkoleń, w tym edukację ogólną, edukację zawodową, szkolnictwo wyższe, edukację pozaformalną i uczenie się nieformalne. Uwzględnia zapotrzebowanie na określone umiejętności, ich dostępność, a także metody przewidywania zapotrzebowania na umiejętności, ich kształtowanie i rozwój, dostosowywanie do potrzeb rynku pracy i gospodarki, skuteczne zastosowanie oraz system zarządzania i koordynacji. Zapewnia ramy służące wspieraniu komplementarności polityki wspierającej rozwój, aktywizację i efektywne wykorzystanie umiejętności*.

Podczas seminarium zostaną zaprzentowane założenia oraz priorytety Zintegrowanej Strategii Umiejętności, przedstawimy wyniki badania kompetencji społecznych i obywatelskich w podstawach programowych kształcenia ogólnego, aby na tym tle poprowadzić dyskusję na temat ZSU z akademickiej perspektywy.

Seminarium odbędzie się 06 czerwca 2018 roku w siedzibie Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernia w Toruniu, ul. Lwowska 1, sala 394.

Program seminarium

10.00 – 10.15

Powitanie gości
dr hab. Hanna Solarczyk-Szwec, prof. UMK,   Wydział Nauk Pedagogicznych UMK