Debata "Cyfrowe kompetencje społeczeństwa" już 9 grudnia

Udział w debacie dotyczącej transformacji cyfrowej zapowiedział Maciej Tauber, ekspert IBE oraz lider ZSK5.

Przez ostatnie dwa lata pandemia koronawirusa pokazała nam, jak ważnym elementem dla krajowej gospodarki jest transformacja cyfrowa – dynamiczne zmiany na polu pracy i edukacji zrodziły wiele pytań i wątpliwości.

"Cyfrowe kompetencje społeczeństwa" - zapowiedź debaty

Już dzisiaj wiemy, że mimo znalezienia odpowiedzi na wiele z nich, wciąż rodzą się kolejne: Jakie umiejętności u pracowników będą niezbędne? Jak firmy powinny przygotować się na nadchodzące zmiany i w jaki sposób aktywizować oraz przebranżawiać pracowników? Czy praca zdalna stanie się normą? Jak się w niej odnaleźć? Na jakie problemy napotykają firmy przechodzące transformację cyfrową? Specjalistą w jakiej dziedzinie warto być? Jakie metody nauczania będą najskuteczniejsze w walce z cyfrowym analfabetyzmem? I najważniejsze - jak utrzymać ludzkie relacje w cyfrowym świecie wirtualnych biurek?

Na te i inne pytania już 9 grudnia odpowiedzą zaproszeni eksperci podczas debaty „Cyfrowe Kompetencje społeczeństwa. Przyszłość rynku pracy i specjalistów, nowe oblicze edukacji”. Wydarzenie będzie można śledzić na żywo online, a także obejrzeć nagranie ze spotkania.