Zaproszenie do udziału w bezpłatnym szkoleniu, pt.: „Jak uczyć o energetyce jądrowej”

 

ZaproszenieSzanowni Nauczyciele,

w imieniu Ministerstwa Gospodarki i Instytutu Badań Edukacyjnych serdecznie zapraszamy nauczycieli przedmiotów biologii, chemii, fizyki i geografii oraz wychowawców klas pracujących w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych z województwa pomorskiego do udziału w bezpłatnym szkoleniu dotyczącym energetyki jądrowej.

Seminaria organizowane przez Departament Energetyki Jądrowej Ministerstwa Gospodarki i Instytut Badań Edukacyjnych zostały zaplanowane, aby spełniały wymogi doskonalenia zawodowego. Będziecie Państwo mogli w trakcie szkolenia:

  • poszerzyć swoją wiedzę na temat energii jądrowej, jej wykorzystania oraz związanych z nim korzyści i zagrożeń;
  • udoskonalić warsztat metodyczny niezbędny do prowadzenia w nowej, atrakcyjnej formie zajęć z zagadnień energetyki jądrowej.


Ponadto w trakcie szkolenia zostaną Państwu przekazane:

  • pakiety edukacyjne (gry edukacyjne dla młodzieży, scenariusze lekcji i propozycje zadań) służące do realizacji zagadnień z podstawy programowej wraz ze wskazówkami do ich wykorzystania w codziennej pracy z uczniami;
  • Edu-box pt.: promieniotwórczość, dzięki któremu wszyscy nauczyciele z Państwa szkoły będą mogli przeprowadzać eksperymenty oraz ćwiczenia modelujące i symulujące. W skład „Edu-boxa” wejdzie m.in. urządzenie do detekcji promieniowania jądrowego oraz aplikacje na telefony typu smartfon.

Całodniowe szkolenie jest bezpłatne, a organizatorzy zapewniają zwrot kosztów przejazdu na szkolenia w obie strony (w wysokości ceny biletu PKP II kl.).

ProgramSzkolenia odbędą się w Wejherowskim Centrum Kultury
(ul.Jana III Sobieskiego 255, Wejherowo) w następujacych terminach:

Czas trwania szkoleń Termin szkoleń
9:00 - 17:00 23 listopada 2015 r. (poniedziałek)
9:00 - 17:00 24 listopada 2015 r. (wtorek)
9:00 - 17:00 25 listopada 2015 r. (środa)
9:00 - 17:00 26 listopada 2015 r. (czwartek)

RejestracjaTwoja przeglądarka nie obsługuje ramek pływających!

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decydować będzie data zgłoszenia. Planowana jest także lista rezerwowa dla osób, które zgłoszą się w późniejszym terminie.

Do pobraniapdf1 Program szkoleń Energetyka Jądrowa
[ pobierz plik PDF ]
pdf1 Informacje o szkoleniu dla Dyrektorów
[ pobierz plik PDF ]

KontaktW razie pytań prosimy o kontakt z naszym centrum informacyjnym,
tel. (22) 24 17 147,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aplikacja

 

Zapraszamy do pobrania bezpłatnej aplikacji: interaktywna aplikacja symulująca proces rozczepienia jądrowego oraz proces nuklosyntezy

Aby zezwolić na zainstalowanie należy w menu ustawienia w blokadach i zabezpieczeniach zezwolić jednorazowo na pobieranie z nieznanych źródeł.
Proces pobierania aplikacji może potrwać kilka minut.
Zachęcamy aby być w zasięgu bezpłatnej sieci WIFI.

Zachęcamy również do pobrania instrukcji obsługi użytkownika Kahoot