Znamy Mistrzów Polski w zarządzaniu wirtualnymi firmami!

Uczniowie z III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu zostali Mistrzami Polski w zarządzaniu wirtualną firmą. 

Z niebywałym zapałem i determinacją dziewięć najlepszych drużyn uczniowskich z całej Polski rywalizowało w finale Mistrzostw Biznes i Zarządzanie, który odbył się 11 stycznia 2024 roku w sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych. Wydarzenie zbiegło się z inauguracją obchodów Roku Edukacji Ekonomicznej, które odbyły się w Senacie RP.

Młodzi przedsiębiorcy w eliminacjach prowadzili wirtualne Biura Podróży, podejmując realistyczne decyzje biznesowe takie jak zatrudnianie pracowników, zakupu sprzętu, zasobów, ustalanie wydatków na reklamę oraz kształtowanie poziomu cen. W trakcie konkursu uczniowie ćwiczyli swoje umiejętności menedżerskie, umiejętność pracy w zespole czy podejmowanie decyzji pod presją czasu. 

340 zespołów w konkursie!

Konkurs Mistrzostwa Biznes i Zarządzanie przyciągnął rekordową liczbę - 340 trzyosobowych zespołów uczniowskich z opiekunami z całej Polski. O tytuł najlepszego wirtualnego menedżera walczyły zespoły z:

  • III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu
  • I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu
  • Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. Tadeusza Tańskiego (Technikum nr 1) w Sieradzu
  • Zespołu Szkół Technicznych (Technikum nr 1) w Sędziszowie Małopolskim
  • I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej
  • Niepublicznego Liceum Ogólnokształcące w Pleszewie
  • Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Sokółce
  • Zespołu Szkół Zawodowych w Pińczowie (Technikum nr 1 ) w Pińczowie
  • Zespołu Szkół Technicznych Nr 1 Im. Wojciecha Korfantego w Chorzowie

Wielki finał Mistrzostw Biznes i Zarządzanie - zwycięzcy

W finale uczestnicy stanęli przed wyzwaniem poprowadzenia wirtualnej Agencji Interaktywnej. W trakcie finału młodzi przedsiębiorcy mogli wykazać się umiejętnościami analitycznymi i kreatywnym myśleniem. 

Organizatorzy, podkreślając znaczenie edukacji biznesowej, zapewnili platformę do wykonania zadań, na której teoria spotkała się z praktyką, a uczestnicy mogli rozwijać niezbędne umiejętności do przyszłej kariery zawodowej.

Najlepszymi przedsiębiorcami zostali:

  • Miejsce 1: Zespół Thasos bpp z III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu w składzie Emil Kantorosiński, Jonatan Turski oraz Kamil Sadura pod opieką Katarzyny Różalskiej;
  • Miejsce 2: Zespół Smichtravel z Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Pleszewie w składzie Tymoteusz Witkowski, Jakub Pietrzak, Antoni Glapa pod opieką Beaty Szymury;
  • Miejsce 3: Zespół Aktes z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Sokółce w składzie Hanna Łukaszewicz, Adrian Słoma, Anastazja Wołoszyna pod opieką Stanisława Marchiela.

Konkurs został zorganizowany przez Fundację Przedsiębiorczości Revas, a współfinansowany przez Narodowy Bank Polski w ramach programu edukacji ekonomiczne. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Konfederacji Lewiatan oraz Fundacji EdtechPoland. 

NASZE BADANIA