Konferencja online „Między szkołą, a rynkiem pracy” pod patronatem IBE

18 maja odbędzie się ogólnopolska konferencja online “Między szkołą, a rynkiem pracy”. Patronat nad wydarzeniem objął Instytut Badań Edukacyjnych, odpowiedzialny za rozwój Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Na konferencji poruszane będą m.in. takie kwestie, jak wychowanie ukierunkowane na kompetencje, debiut na rynku pracy pokolenia Y, czynniki wspierające proces wejścia uczniów szkół zawodowych na rynek pracy. Organizatorzy podkreślają, że głównym celem konferencji jest pokazanie wagi przygotowania młodzieży do postawienia pierwszych kroków zawodowych oraz integracja środowiska edukacyjnego i gospodarczego.

Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, kuratoriów oświaty, dyrektorów szkół, doradców zawodowych, pedagogów, nauczycieli, edukatorów, trenerów oraz pracowników instytucji związanych z edukacją i rynkiem pracy z terenu całej Polski.

Każdy z uczestników otrzyma nagranie z konferencji oraz materiały uzupełniające wraz z zaświadczeniem udziału. Dodatkowo, każdy z nich otrzyma również darmowy dostęp do wybranego przez siebie szkolenia online z oferty Akademia Webinaru.

Organizatorem konferencji jest sieć Centrów Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego.

Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny