Możliwości i korzyści narzędzia cyfrowego Moje Portfolio - rozwój mobilnej wersji narzędzia – warsztat prowadzony metodą Design Thinking

Podczas warsztatu uczniowie zapoznają się z koncepcją uczenia się przez całe życie, wraz z kluczowymi pojęciami z tego zakresu takimi jak umiejętności, kwalifikacje i kompetencje, a także dowiedzą się więcej o  przemianach rynku pracy w XXI wieku. Podczas warsztatu zostanie zaprezentowane narzędzie cyfrowe Moje Portfolio (link), które służy do gromadzenia dowodów na posiadanie kompetencji i określania planów rozwoju. Pozwala na przygotowanie e-portfolio oraz CV. Z narzędzia młodzież może korzystać samodzielnie lub podczas współpracy z doradcą/nauczycielem. Uczeń korzystający z narzędzia Moje Portfolio może w nim umieścić próbki pracy, referencje, dyplomy, itp. (w formie cyfrowej), które świadczą o posiadaniu wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych; zaplanować na osi czasu konkretne cele w odniesieniu do tych kompetencje oraz stworzyć swoje CV.

Po zapoznaniu uczniów z założeniami narzędzia cyfrowego Moje Portfolio w wersji webowej, trenerki Instytutu Badań Edukacyjnych poprowadzą z uczniami warsztat metodą Design Thinking. Celem warsztatu oprócz poznania przez uczniów samej metody Design Thinking, będzie poznanie potrzeb i oczekiwań młodzieży w kontekście wersji mobilnej narzędzia Moje Portfolio, które powstanie w ramach projektu ZSK 6. Ta część warsztatu pozwoli młodzieży przećwiczyć elementy metody Design Thinking w praktyce (od zidentyfikowania potrzeb, przez generowanie pomysłów, prototypowanie i testowanie różnych rozwiązań) poprzez wspólne zaprojektowanie funkcjonalności, jakie powinna posiadać aplikacja mobilna Moje Portfolio, która odpowiadałaby na potrzeby tej grupy wiekowej.

Warsztaty odbędą się w godzinach 08:00-15:15, przewidziany jest poczęstunek w formie cateringu: przerwy z przekąskami oraz obiad.

Rejestracja na warsztat zamknięta.

Działanie jest realizowane w ramach projektu: “Wspieranie dalszego rozwoju Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w Polsce (ZSK 6)”, nr umowy: FERS.01.08-IP.05-0001/23, realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego, Działanie: 01.08 Rozwój systemu edukacji i uczenia się dorosłych.

Informacje dotyczące wydarzenia

Rozpoczęcie 02.10.2024 | 08:00