path ico

Path2Integrity: Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami warsztaty online poświęcone kwestiom rzetelności badawczej

Zespół Path2Integrity zaprasza wszystkich studentów na kolejny międzynarodowy warsztat poświęcony kwestiom rzetelności badawczej pt.: „Research procedures in experiments”. Spotkanie odbędzie się 22 czerwca br. Więcej
Edukacja 01 2020 okladka ico

Rzetelność naukowa głównym temat nowego numeru kwartalnika EDUKACJA

Jednym z najważniejszych wyzwań dla europejskiej kultury akademickiej jest rozwój zasad uczciwości akademickiej oraz etyki badań. Dlatego najnowsze wydanie kwartalnika EDUKACJA poświęcone jest rzetelności naukowej. Więcej
P2I workshop 25 ico

Path2Integrity: Jak można prowadzić badania wymagające koordynacji działań naukowców, instytucji, organizacji i społeczności?

Zapraszamy młodych naukowców i doktorantów na międzynarodowe warsztaty na temat badań opartych na współpracy, organizowane w ramach projektu Path2Integrity. Więcej
JSZ ico

Aleksandra Leyk laureatką Nagrody Historycznej „Polityki”

Aleksandra Leyk, na co dzień pracująca jako ekspertka ds. ZSK w Instytucie Badań Edukacyjnych, jest współautorką książki pt. Cięcia. Mówiona historia transformacji, nagrodzonej w konkursie "Polityki" na najlepszą książkę historyczną roku. Więcej
doradztwo zawodowe ico

Konferencja „Edukacja zawodowa – doświadczenia i wyzwania” pod patronatem IBE

Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Zgierzu zapraszają na konferencję „Edukacja zawodowa – doświadczenia i wyzwania”, której patronem honorowym jest IBE. Więcej
EFC baner nagroda ico

IV edycja konkursu o Nagrodę im. prof. Romana Czerneckiego

Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego przyznawana jest w trzech kategoriach - publicystycznej, naukowej i specjalistycznej. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca br. Więcej
oferta wydawnicza

Nowy numer kwartalnika EDUKACJA został całkowicie poświęcony rzetelności naukowej. Wydanie pod nazwą "Building a culture of research integrity: problems, challenges, good practices" zaskakuje nową szatą graficzną.

Redakcja kwartalnika EDUKACJA zaprosiła do współpracy polskie badaczki IBE, które pracują w ramach międzynarodowego projektu Path2Integrity. Dr Agnieszka Dwojak-Matras, dr Agnieszka Koterwas oraz dr Katarzyna Kalinowska-Sinkowska wspomogły wydanie kwartalnika oraz napisały artykuł "The Perception of Research Integrity and Ethical Training in the Academic Community", który znalazł się w aktualnym numerze.

Kwartalnik EDUKACJA – zobacz najnowsze wydanie

Celem projektu Path2Integrity jest poprawa jakości badań naukowych, zwiększenie ich społecznego znaczenia, a także wzmocnienie kultury rzetelności naukowej jako integralnej części badań i innowacji. Projekt wspiera formalne i nieformalne metody uczenia rzetelności naukowej i przyczynia się do stworzenia kultury uczciwości badawczej. Więcej informacji o projekcie Path2Integrity można znaleźć w zakładce Projektów Międzynarodowych.

Kwartalnik naukowy EDUKACJA, którego wydawcą jest Instytut Badań Edukacyjnych, ukazuje się nieprzerwanie od 1983 r. Na łamach pisma omawiane są zagadnienia szeroko rozumianej edukacji w ujęciu różnych dyscyplin nauki, w szczególności pedagogiki, socjologii, psychologii, ekonomii, prawa. Ważne miejsce zajmują problemy dydaktyki przedmiotów szkolnych.

okładka kwartalnik Edukacja numer 1 rok 2021

Ministerstwo Edukacji NarodowejMIiRmnisw logotyp