EFC baner nagroda ico

IV edycja konkursu o Nagrodę im. prof. Romana Czerneckiego

Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego przyznawana jest w trzech kategoriach - publicystycznej, naukowej i specjalistycznej. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca br. Więcej
digita workshop

Path2Integrity: przetwarzanie danych osobowych w badaniach naukowych

Zaprasza studentów wszystkich kierunków na interaktywny warsztat online poświęcony rzetelności badawczej, organizowany w ramach projektu Path2Integrity. Uczestnicy spotkania otrzymają międzynarodowy certyfikat uczestnictwa podpisany przez przedstawicieli Komisji Europejskiej.  Więcej
Mask Group 332x

IBE uczestnikiem międzynarodowego projektu TRANSVAL-EU

Instytut Badań Edukacyjnych dołączył do międzynarodowego projektu TRANSVAL-EU. We współpracy z instytucjami z całej Europy zaprojektuje rozwiązania dotyczące kwalifikacji transwersalnych (przekrojowych). Więcej
innoform ico

IBE partnerem konferencji INNOFORM

Już 20 kwietnia br. rozpoczyna się największa w Polsce konferencja dedykowana branży narzędziowo-przetwórczej. Podczas trzech dni wypełnionych spotkaniami i dyskusjami nie zabraknie także tematów związanych ze Zintegrowanym Systemem Kwalifikacji. Więcej
grafika 100 1001

Konkursy na stanowiska nauczycieli w Szkole Europejskiej w Brukseli i w Luksemburgu

Minister Edukacji i Nauki ogłosił konkursy na kandydatów na stanowiska w Szkołach Europejskich. Więcej
fot kk 2

Halo, tu Ziemia! Rozmowa z Katarzyną Kalinowską-Sinkowską o nauce, fake newsach i pożytkach z wątpliwości

Obserwujemy wysyp fake newsów i teorii, które doskonale udają dyskurs naukowy, opakowane są w pseudonaukowy język i podają spreparowane lub anegdotyczne dowody, które imitują dowody naukowe – mówi dr Katarzyna Kalinowska-Sinkowska, ekspertka Instytutu Badań Edukacyjnych. Więcej

Ireneusz Baranowski

Ireneusz Baranowski fotoJest wieloletnim pracownikiem samorządowym. Pracował w administracji rządowej oraz w Powiatowym Urzędzie Pracy (PUP) w Grudziądzu, gdzie przeszedł szczeble kariery od młodszego referenta do zastępcy dyrektora PUP. Doświadczenie w obszarze rynku pracy to nie tylko praca w urzędzie. Był również członkiem Powiatowej Rady Zatrudnienia w Grudziądzu i Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia w Toruniu.

Urodził się w 1970 roku w Grudziądzu. Ukończył elektronikę i telekomunikację w Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy, jest magistrem inżynierem o specjalności: systemy telekomunikacyjne oraz absolwentem studiów podyplomowych: Zarządzanie zasobami ludzkimi (2007), Przedsiębiorczość. Ekonomia w praktyce (2015), Master of Business Administration (2020). Ukończył także wiele szkoleń.

W latach 2008–2016 był ławnikiem w Wydziale IV Pracy w Sądzie Rejonowym w Grudziądzu. W 2011 r. decyzją Prezydenta RP został odznaczony Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę.

W 2016 r. przeprowadził się do Warszawy, gdzie objął stanowisko Dyrektora Departamentu Funduszy w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które piastował do czerwca 2020 r. W tym czasie, jako Przewodniczący Komitetu Sterującego, odpowiadał za realizację projektu finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego „Wypracowanie metodologii i wdrożenie monitorowania efektywności zatrudnieniowej podstawowych form aktywizacji zawodowej bezrobotnych w okresie dłuższym niż 12 miesięcy od zakończenia działań urzędu”.

W Instytucie Badań Edukacyjnych Ireneusz Baranowski odpowiada za realizację projektów dotyczących Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Jego zainteresowania pozazawodowe to sport (zimą można go spotkać na stoku narciarskim), motoryzacja i turystyka górska. Żona Katarzyna pracuje w organizacji pozarządowej, a syn Marcin jest studentem.
Ministerstwo Edukacji NarodowejMIiRmnisw logotyp