mikroKwalifikacje w IBE. Michał Nowakowski gościem podcastu EPALE

Zapraszamy do przesłuchania rozmowy poświęconej nowemu trendowi w edukacji, czyli mikrokwalifikacjom. System Odznaka+ jest rozwijany przez Instytutu Badań Edukacyjnych.

Prosty sposób potwierdzania umiejętności, indywidualne ścieżki kariery i atrakcyjne cyfrowe dyplomy, które można przesłać jednym „kliknięciem”. Tak wyglądać będzie niedaleka przyszłość na rynku pracy. To również wspólne marzenie polskich pracowników, działów HR i managerów. System Odznaka+, przygotowywany przez ekspertów IBE, to nic innego jak wdrażanie w Polsce mikroKwalifikacji (zwanych również mikropoświadczeniami).

Podcast EPALE prowadzony przez Rafała Kunaszyka przybliża ideę mikroKwalifikacji w Polsce. Gościem w audycji był Michał Nowakowski, jeden z głównych liderów i promotorów wdrażania Odznaki+.

Podcast można przesłuchać na platformie Spotify.

Autorzy rozmowy omawiają założenia wcześniejszych doświadczeń wdrażania mikrokwalifikacji w innych krajach, korporacjach międzynarodowych oraz planach Komisji Europejskiej. Odnoszą się również do tworzenia standardów i najważniejszych wyzwań, które staną przed polskim systemem edukacji, w sytuacji upowszechnienia mikrokwalifikacji. Przedstawiają także swoją wizję na temat przyszłej roli mikrokwalifikacji w polskim systemie edukacji.

Więcej o mikroKwalifikacjach można przeczytać na stronie IBE.