innoform ico

IBE partnerem konferencji INNOFORM

Już 20 kwietnia br. rozpoczyna się największa w Polsce konferencja dedykowana branży narzędziowo-przetwórczej. Podczas trzech dni wypełnionych spotkaniami i dyskusjami nie zabraknie także tematów związanych ze Zintegrowanym Systemem Kwalifikacji. Więcej
grafika 100 1001

Konkursy na stanowiska nauczycieli w Szkole Europejskiej w Brukseli i w Luksemburgu

Minister Edukacji i Nauki ogłosił konkursy na kandydatów na stanowiska w Szkołach Europejskich. Więcej
fot kk 2

Halo, tu Ziemia! Rozmowa z Katarzyną Kalinowską-Sinkowską o nauce, fake newsach i pożytkach z wątpliwości

Obserwujemy wysyp fake newsów i teorii, które doskonale udają dyskurs naukowy, opakowane są w pseudonaukowy język i podają spreparowane lub anegdotyczne dowody, które imitują dowody naukowe – mówi dr Katarzyna Kalinowska-Sinkowska, ekspertka Instytutu Badań Edukacyjnych. Więcej
Forum IR Logowww ico

ZSK nominowany do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2021

Projekt „Wsparcie rozwoju ZSK…” realizowany przez Instytut Badań Edukacyjnych został nominowany do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2021. Więcej
grafika KONFERENCJA IT ico

Konferencja “Praca w branży IT, czyli Z(y)SK na bazie umiejętności”

Wystąpienia ekspertów, panel dyskusyjny, wirtualne targi umiejętności poświęcone branży IT – to wszystko 28 kwietnia 2021 podczas organizowanej przez Instytut Badań Edukacyjnych konferencji “Praca w branży IT, czyli Z(y)SK na bazie umiejętności”. Więcej
153610154 3513684072189249 5722951556211783948 o

Ruszyła ogólnopolska kampania „Kwalifikacje 2025+”

Inicjatywa „Kwalifikacje 2025+” ma na celu wsparcie uczniów i studentów w nabywaniu dodatkowych kwalifikacji umożliwiających im lepszy start na rynku pracy oraz promocję idei uczenia się przez całe życie. Bezpłatne vouchery na przystąpienie do certyfikowanych egzaminów VCC otrzyma w sumie 1000 uczniów i studentów. Patronat nad wydarzeniem objął Instytut Badań Edukacyjnych. Więcej

grafika KONFERENCJA IT 1

Szybko zmieniający się rynek pracy, dynamicznie rozwijająca się branża IT, a co za tym idzie potrzeba dopasowania systemu edukacji do potrzeb rynku pracy, tworzenia standardów umiejętności w branży, wypracowania nowych kwalifikacji rynkowych i możliwości korzystania z już dostępnych to tematy, na których skupią się podczas konferencji eksperci reprezentujący IBE oraz Partnerzy wydarzenia.

Konferencję patronatem objął IAB Polska, a partnerami zostali: IBM, P-Tech, Klaster Technologiczny INFOTECH, Cisco Systems Poland Sp. z o.o., Orange Polska, Fujitsu Technology Solutions Sp. z o.o., ING Tech Poland, Kodilla, Antal, Just Join IT, Objectivity, Politechnika Wrocławska, IT Pass, Europartner AKIE, CKU i WUP w Białymstoku.

Wydarzenie skierowane jest w szczególności do przedstawicieli świata biznesu, firm szkoleniowych, rekrutacyjnych oraz obecnych i przyszłych pracowników branży IT (w tym uczniów i studentów).

Konferencja podzielona została na 3 bloki wykładowe:

Kwalifikacje dla branży IT - eksperci i praktycy przybliżą czym są kwalifikacje z uwzględnieniem perspektywy pracodawcy i pracownika oraz jaka jest ich rola we współczesnym świecie. Omówione zostaną wyzwania rekrutacyjne z jakimi mierzy się obecnie branża IT, ogólny poziom kompetencji ICT polskiego społeczeństwa, a także kwestia nabywania nowych umiejętności w miejscu pracy.

Współpraca biznesu i edukacji - prelekcje będą dotyczyć współpracy biznesu i branży IT z edukacją na każdym jej szczeblu. Uczestnicy dowiedzą się, jak zapewnić kadrę  o kwalifikacjach pożądanych przez branżę IT, jak działa P-Tech będący globalnym modelem zdobywania kwalifikacji rynkowych oraz jak polskie uczelnie dopasowują kształcenie do potrzeb przemysłu i dynamicznych zmian społeczno-gospodarczych. Uzyskamy odpowiedź m.in. na pytanie dlaczego podczas studiów warto się doszkalać, aby być ramię w ramię z konkurencją rynkową.

Narzędzia wspierające rozwój umiejętności – podczas wystąpień ekspertów uczestnicy poznają narzędzia aktualnie stosowane w rekrutacji specjalistów IT, metody i najnowsze trendy wspierania rozwoju umiejętności pracowników i kandydatów na pracowników branży IT, jak również poznają odpowiedzi na pytanie dlaczego warto digitalizować osiągnięcia oraz wdrażać w organizacji elektroniczny system odznak - Open Badges.

Konferencji towarzyszyć będzie także panel dyskusyjny, a uczestnicy wezmą dodatkowo udział w wirtualnych targach kwalifikacji przyszłości.

Konferencja odbędzie się w formule online.

Strona konferencji z programem i linkiem do rejestracji: kwalifikacje.edu.pl/konferencja-it/

Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu!

Patronat: IAB Polska

Partnerzy konferencji: IBM, P-Tech, Klaster Technologiczny INFOTECH, Cisco Systems Poland Sp. z o.o., Orange Polska, Fujitsu Technology Solutions Sp. z o.o., ING Tech Poland, Kodilla, Antal, Just Join IT, Objectivity, Politechnika Wrocławska, IT Pass, Europartner AKIE, CKU i WUP w Białymstoku.

Ministerstwo Edukacji NarodowejMIiRmnisw logotyp